Yüz Germe

Yüz Germe Estetiği ile Zamana Meydan Okuyun!

İlerleyen yaş, yer çekimi, stres, sigara, içki, kötü beslenme, güneş ışınlarının etkisi vs. gibi nedenlerle yüz bölgesinde sarkmalar, gözaltı torbalanmaları, yüzde derin kırışıklıkları görülür. İnsanlar yaşlandıkça yağ dokusu zayıflar, azalır ve incelir. Altındaki yağ dokusunun zayıflaması ile deri elastikiyetini yitirerek sarkar. Yüz, alın ve göz çevresi çizgilerinin belirginleştiği, kaş, yanak, çene altı ve boynun sarktığı, gözdeki yağ torbacıkları oluşur ve sonuç olarak daha yaşlı, yorgun ve çökmüş bir görünüm sergiler.

İlerleyen yaşlarda yüzünüzde bulunan yumuşak doku azalmaktadır. Yüz kemiklerinin üzerinden yer çekiminin etkisiyle aşağı doğru sarkma gerçekleşmektedir. Bu gerçekleşmeyi yüz bölgesindeki cildin yüze bolca gelmeye başlaması olarak düşünebiliriz. Yüz germe ameliyatlarında amaçlanan nokta, bu cilt bolluğunu ortadan kaldırarak daha gergin ve diri bir cilt oluşturmaktır. Yüz germe ameliyatı ile yüz derisindeki sarkmış fazlalıklar yok edilir ve deri altındaki ince kas tabakası yeniden şekillendirilip germe işlemi yapılır. Yüz germe işleminde yüzünüzdeki sarkmış bölgeler yukarıya doğru çekilerek fazla olan deri dokusu kesme işlemiyle alınır. Ameliyattan sonra fark edilir şekilde daha genç, çekici ve fit görünürsünüz. Yüz germe ameliyatı, günümüzde en popüler kozmetik cerrahi işlemlerden biri olmaktadır.

Yanakların kaldırılmasına ve yüz yüzeyinin sıkılaşmasına yardımcı olan kozmetik bir işlemdir. Yüz yaşlandıkça içerdiği kas tabakası, yağ tabakası ve cilde yapışık olduğundan cilt ile birlikte sarkmaya başlar. Yüz germe ameliyatı sırasında cerrah yüz derisini sadece yağ ve kasları dışarıda bırakarak sıkılaştırırsa bu geçici çözüm sağlar. Sadece kısa bir süre için yağ ve kasların sarkmasını kamufle eder.

Yüz germe de doğru olan, yüz kaslarının, yağ tabakası ve kılıfları ile birlikte yukarı doğru kaldırılmasıdır. Böylelikle gençlik çağında yanak ve yüz dokularının görünümü yeniden ortaya çıkar. Yaşlanma belirtilerini azaltan bir yüz germe ameliyatı, bazı yüz gençleştirme prosedürlerinin bir parçasıdır. Fazla derinin alınması ve sıkılaştırılması yüzünüzün daha canlı görünmesini sağlar. İhtiyaçlarınıza göre ameliyatı burun estetiği, göz kapağı ameliyatı, alın germe, kaş kaldırma ve diğer işlemler ile birleştirilir.

Yüz gerdirme ameliyatı tüm yüz germe olarak ya da bölgesel olarak üst yüz germe, orta yüz germe ve alt yüz germe olarak yapılabilir ve hangi bölgede problem varsa o bölge hedeflenir. Yüz germe özellikle orta ve alt yüzdeki yaşlanma izlerini ortadan kaldırmak için yapılan en etkili yüz gençleştirme estetiğidir. Böylece cildiniz daha dinamik ve genç görünecektir.

Yüz germe operasyonu tek başına yapılabileceği gibi, göz kapağı, çene düzeltme, gıdı liposhaping, yağ enjeksiyonu ya da burun operasyonları ile birlikte de yapılabilir. Yüz germe operasyonunda, genel anestezi kullanıldığı durumlarda, hastanın bir ya da iki gece hastanede kalması gerekir. Yüz germe operasyonu birkaç saat sürer. Çok kapsamlı olan prosedürler için bazı doktorlar iki ayrı seans yaparak çalışmayı tercih ederler. Kesiler, genellikle şakaklarda olup, saç çizgisinin üzerinden başlar, kulak önündeki doğal çizgiyi takip eder. Çoğunlukla hastalar, operasyondan bir hafta on gün sonra işlerine geri dönebilmektedir.

Yaş ilerledikçe tipik olarak öncelikle yüz ve boyun bölgesinde ince bir şekilde başlayan ve zamanla kademeli olarak artan kırışıklıklarla karşılaşırız. En belirgin rastlananlar şunlardır;

 • Alında, göz çevresinde, yanaklarda ve boyunda çizgiler,
 • Cilt sarkması ve yüz yaşlanması,
 • Gıdı, boyun ve çenede veya burundan ağız kenarına kadar gevşek deri ve kıvrımlar,
 • Aşağıya doğru dönmeye başlayan bir gülümseme,
 • Yanak çevresinde hacim kaybı,
 • Yorgun görünen yüz.

Yüz germe işlemleri, yaşlanmayı geciktiren ürünler ve kremlerin oluşturamayacağı daha uzun vadeli sonuçlar isteyenler için önemli bir seçenektir. Yukarıda belirtilen sorunlardan birkaçı invaziv olmayan prosedürlerle geçici olarak işlenebilirken, diğerleri gerekli ince müdahaleler isteyebilir. Her insanın cilt yapısı farklıdır ve farklı gereksinimleri olur.

İçerikler

Yaşlı yüz görünümü nasıl anlaşılır?

Yaşlanmanın yüz bölgesinde oluşturduğu değişiklikler şunlardır:

 • Alın çizgilerinde belirginleşme
 • Kaşlarda düşüklük
 • Göz kapaklarında sarkmalar
 • Göz kenarlarında kaz ayağı denilen çizgilenmeler
 • Gözaltlarında torbalanmalar ve çizgilenmeler
 • Sarkmış yanaklar ve elmacık bölgesinde dolgunluk azalması
 • Ağız-burun kıvrımı bölgesinde deri katlanışları ve derinleşme
 • Çene kontur hatlarında bozulma ve kaybolma
 • Boyunda, gıdı bölgesinde sarkma ve yağlanmalar
 • Boyunda perdelenmeler ve derin kırışıklıklar
 • Yüz derisinde güneş lekelerinde artmalar

Yüz germe ameliyatları nasıl yapılır?

Yüz germe ameliyatları mevcut problemin olduğu bölgeye göre alın ve kaşları içeren üst yüz bölümü, göz hizası ve çevresini içeren orta yüz bölümü ve ağız, çene ve boyun bölgesini içeren alt yüz bölümü şeklinde de ayrılır. Yüz gençleştirme ameliyatlarında amaç; yüzün değişik bölgelerinde sarkmış ve gevşemiş ciltteki dokuları orijinal yerlerine asmak ve sarkmış derilerin fazlasını atarak deriyi gerginleştirmektir.

Yüz germe ameliyatında izler, şakak bölgesinde saçlı deri içinde, kulak önü ve arkasındaki doğal kıvrımlarda gizlenir. Ameliyat izleri gizlendiği için çok belirgin olmaz. Yüz germe ameliyatlarına kombine olarak göz kapağı ameliyatları, deri soyma, dolgu ve botoks gibi uygulamalar yapmak da başarıyı artırır.

Ameliyat süresi ne kadardır?

Ameliyat genel anestezi altında 2-5 saat sürer. Ancak izole yüz ameliyatı ile beraber alt ve üst göz kapağı estetiği, alın germe, kaş kaldırma gibi girişimler de yapılırsa bu süre uzar.

Ameliyat sonrası dönemde dikkat edilecek noktalar nelerdir?

Ameliyat sonrası hasta bir gece hastanede kalır ve sonrasında taburcu edilir.
Ağrı çok beklenen durum olmamakla birlikte, ağrı kesicilerle geçecek şekilde ağrılar görülebilir. Bazı durumlarda 1-2 gün sonra çıkarılacak şekilde drenler konur. Yüzde şişlikler ve morluklar görülmesi olasıdır. Ancak 1-2 hafta içinde neredeyse tamamen kaybolur. Hasta bu dönemden sonra günlük hayatına döner.
Uygun hastalara yapılan uygun yüz germe ameliyatlarının etki süresi 8-10 yıl kadar devam eder. Ancak yaşlanmanın ameliyattan sonraki dönemde de devam ettiğini akılda tutmakta fayda vardır.

Yüz Germe Ameliyatı size ne sağlayabilir?

Hiçbir şey yaşlanmayı durduramaz. Zaman geçtikçe yaşlanma kaçınılmazdır. Ancak bir nevi yaşlanmayı geciktirme işlemi olan yüz germe ameliyatı fazla deriyi ortadan kaldırır ve yüz görünümünüzü 5-10 yıl geriye götürür. Prosedür yüzünüzün görünümünü iyileştirir ve gerçek yaşınızdan daha genç görünmenizi sağlar.

Temel olarak, teknik detaylardan kaynaklanan modifikasyonlardan bağımsız olarak 3 ortak teknik vardır. Her teknik farklı yaş grubuna hitap eder.

Yüz Germe Ameliyatı İçin İyi bir aday mısınız?

Yüz germe ameliyatında hasta güvenliği açısından temiz tıbbi geçmiş ve kalp hastalığı gibi sistemik hastalıklara sahip olmak sıkıntı yaratabilir.

Yüz görünümünüz ameliyat gerekliliği açısından kaç yaşında olduğunuzdan daha belirgindir. Yüzünüzün daha genç görünmesi için kaldırılması gerekiyorsa, yaşınız ne olursa olsun ameliyat düşünülebilir. Konsültasyon sırasında yaşınıza ve beklentilerinize göre size uygun yüz germe tekniğini seçeceğiz.

Yüz germe ameliyatının amacı nedir?

Amaç daha genç görünen bir yüze kavuşurken sizi mutlu etmek. Yani yanaklarınızı kaldırmak ve yaşlanan çizgileri düzeltmek yüz estetiğinizi iyileştirecek ve özgüveninizi geri kazandıracaktır. Bazı hastalar, daha önce başarısız bir yüz germe ameliyatı geçirdikleri için zorunlu bir çözüm ararlar. Revizyon ameliyatları, birincil ameliyattan daha fazla zorluk çıkarır. Bu nedenle ilk ameliyatınız çok önemlidir. Amaç, tek seferde en iyi sonucu elde etmektir.

Yüz germe ameliyatı hangi bölgelere yapılır?

Tüm yüz germe -Tüm yüze uygulanan kaldırma işlemidir.

Üst yüz germe veya alın germe – Hem alın hem orta yüz hem de alt yüz bölgesi ile boyun hedeflenir.

Orta yüz germe – Sadece orta yüz yani elmacık kemiklerinin kalkmasını hedefler ve orta yüz yukarı doğru gerildiğinde alt yüz de bununla birlikte yukarı çekilir.

Alt Yüz Germe – Özellikle çene altına doğru yüzdeki sarkmaları hedefler. Bu mini lift te aynı etkiyi yaparak alt yüz bölgesine etkilidir.

Endoskopik Yüz Germe Ameliyatı

Sorun yanak dokusunda sarkma, kırışıksızlık ve yanaklarda deri fazlalığı oluştuğunda endoskopik yüz germe ameliyatını tercih edilir. Ancak sarkması ve deri fazlalığı çok olan kişilerde uygulanması deri çıkarılmadığı için çok tercih edilmez.

Endoskopik yüz germe ameliyatı, klasik yüz germeye göre daha genç yaş grubuna hitap etmektedir. Hatta 20’li ve 30’lu yaşlarında daha canlı bir yüz görünümü hissetmesi gereken kişiler için bile mümkündür. Bu yöntem klasik teknikten çok daha yenidir.

Endoskopik yüz germe işlemini nasıl yapılır?

Başlangıçta saçla kaplı şakak alanının her iki yanında 2 cm uzunluğunda kesi uygulanır. Sonra cilt kesisinden bir kamera yerleştirilir. Kamera görüşünün rehberliğinde şakak ve yanak bölgesindeki yumuşak dokuları alttaki kemiğin üzerinden kaldırılır. Kemikten ayrılan yüzün yumuşak dokularını yukarı doğru çekerek sabitlenir. Sonunda cilt kesileri gizli dikişlerle kapatılır. Endoskopik yüz germe ameliyatı yaklaşık 1,5-2 saat sürmektedir. Bir gece hastanede kalınır. Kesiler küçük olduğu ve işlem kansız olduğu için daha az ağrı hissedersiniz.

Endoskopik yüz germe sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Endoskopik yüz germe ameliyatının iyileşme süresi klasik yüz germe ameliyatına göre daha kısa ve daha rahattır. 2-3 gün sonra orta derecede ağrı hissedersiniz. Reçete edeceğimiz ağrı kesici ilaçlar ağrıyı hafifletecektir.

Ameliyattan 2-3 saat sonra hareketli olacaksınız. Kendinizi iyi hissediyorsanız akşam hastaneden ayrılabilirsiniz. Ancak dinlenmeye ihtiyacınız varsa, gece kalabilirsiniz.

Endoskopik yüz germe ameliyatından 2 gün sonra duş alabilir.

Her hastada olmamakla birlikte bazı hastalarda göz çevresinde şişlik ve morluk oluşabilir. Ancak şişlik ve morluklar 7-10 gün içinde kendiliğinden düzelir.

Normal canlı ve fiziksel aktivitelere dönmek, şişlik ve morluk kaybolana kadar zaman alır.

Klasik Yüz Germe Ameliyatı

Klasik yüz germe ameliyatı yanakları, çene çizgisini ve boynu sıkılaştıran en kapsamlı tekniktir. Bu tekniği yanakları sarkık, yüz ve boyundaki ciltte gevşemiş ve kırışmış kişiler için tercih ediyoruz. İşlem sadece yüz dokusunu düzeltmekle kalmaz, aynı zamanda boyun germe etkisi de sağlar.

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?

Klasik yüz germe ameliyatında kulağın ön kenarı boyunca keserek yanağı örten deriyi alttaki dokudan ayırılır. Daha sonra kas dokusunu SMAS denilen kılıfı ile yukarı doğru çekilir. Sonra iç dikişlerle sabitlenir. Böylelikle yanaktaki sarkıklık içerden kaldırılmış olur. Ayrılmış yanak derisini sıklaştırıyoruz. Sonra cildin fazlalık kısmını çıkarıyoruz. Sonunda yara kenarlarını kapatıyoruz. Böylece yüzdeki kırışıklıklar ortadan kalktığı gibi yanak ve boyun sarkıklığının da düzeltilmesi sağlanır.

Cerrahi yara kulak kenarına yerleştiği için yandan bakıldığında görünür bir iz kalmayacaktır.

Yüz germe ameliyatı, derin sedasyon veya genel anestezi gerektirir. Kullanılacak tekniğe göre yaklaşık 2-4 saat sürecek. 1 gün hastanede kalacaksınız. Ameliyattan birkaç gün sonra takacağınız bir bandajı kullanmanız gerekir.

Klasik yüz germe sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Yüzünüzde çok az ağrı, morarma, ödem (şişlik), gerginlik ve uyuşma hissedeceksiniz. Ameliyat sonrası iyileşme döneminde, hepsi normaldir ve yüz germe işleminden sonra doğuştan gelir. Ağrı, herkesin tahammül edebileceği kadardır ve ağrı kesiciler ağrınızı kolayca giderebilir.

Şişlik (ödem) ilk 1-2 haftada hızla azalır. Fark edilmeyen hafif kalan şişliğin ortadan kalkması ve yüz derisinin oturması yaklaşık 3-4 ay sürer.

Şişliğin hızla geçtiği ilk haftalarda yüz yüzeyindeki gerginlik ve uyuşukluk gün geçtikçe azalır. Deri altındaki sinir bağlantısının kesintiye uğramasına bağlı uyuşma geçicidir. Yara iyileşme sürecinde sinirler arasında yeniden bağlanma kuruldukça duyu iyileşir.

Morlukların kaybolması kişinin hassasiyetine göre değişmektedir. Hassas kişilerde bu süre bazen 2 haftaya kadar uzayabilir. Endoskopik yüz germe ameliyatı sonrası görülen morarma görece daha azdır.

Gün geçtikçe şişlik ve morluk azaldıkça yüz hatlarınız normal görünmeye başlayacaktır.

Yanaklar, yaşlanma sürecinde yüzün ilk etkilenen kısmıdır. Yanaklar aşağı indikçe bu etki daha da dikkat çekici hale gelir. Ameliyat, uygun yüz germe tekniği ile yapıldığında yılların yıpranmış etkisini silerek size daha genç bir görünüm sağlar.

Mini Face lift Ameliyatı (MACS Lift)

Kısa yara izli yüz germe tekniği olarak da tanımlanan bir mini yüz germe ameliyatı, yani MACS lift (Minimal Access Cranial Suspension), klasik yüz germe ameliyatının mini bir versiyonudur. Bu nedenle yanak ve çene hattı bölgesini içeren alt yüzdeki hafif veya orta dereceli sarkmaların düzeltilmesi için bu işlem faydalıdır.
Mini yüz germede cerrahi kesi kulak önünden sınırlıdır, kulağın arka tarafına uzanmaz.

Mini yüz germe işlemi nasıl yapılır?

Tüm yanak ve boyun bölgesindeki cilt kaldırılır. Deri diseksiyonu SMAS’ı açığa çıkarır. Genellikle SMAS’ın kendisini katlarız ve sıkılaştırmak ve kaldırmak için plikasyon dikişleri ile sabitlenir. Bu nedenle gevşek doku içerden kaldırılarak uzun süreli etki sağlanır. SMAS uygulamasından sonra, daha pürüzsüz bir cilt yüzeyi elde etmek için yüzeysel kırışıklıkları düzeltmek için fazlalık cildi çıkarılır. Sonunda gizli ve emilebilir dikişlerle kesiği kapatılır.

Mini lift sonrası iyileşme süreci nasıldır?

İyileşme sürecinde yaşayacağınız şey neredeyse klasik bir teknikle aynıdır. Ancak mini yüz germede bu daha hafif ve daha kısa olacaktır. Böylece daha hızlı iyileşebilir ve gündelik hayatınıza daha erken dönebilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatları İçin Risk ve Komplikasyon Durumu

Komplikasyon riski hastanın tıbbi durumuna ve yaşına göre değişebilir. Bu, tüm bu komplikasyonları yaşayacağınız anlamına gelmez.

Sigara ve şeker hastalığı, baş boyun cerrahisinin tüm cerrahi prosedürlerinin riskini arttırır; özellikle klasik yüz germede cilt nekrozuna neden olabilecek yara iyileşmesini uzatır. Mümkünse hasta güvenliği için ameliyattan 10-15 gün önce sigarayı bırakmak veya azaltmak en iyisidir.

Sinir hasarı, klasik yüz germe tekniğinden sonra oluşabilecek oldukça nadir bir komplikasyondur.

Kapsamlı intraoperatif kanama kontrolü ve antibiyotik ilaçlarla hematom (yaranın içinde kan toplanması) ve enfeksiyon riskleri en aza indirilir. Endoskopik yüz germede listelenen riskler çok daha azdır.

Kapsamlı cerrahi teknik ve uygun ilaç tedavisi ile riskler en aza indirilir, bu nedenle ameliyat iyi bir hasta deneyimi ve memnuniyeti sağlar.

Dudak Estetiği

Dudak estetiği ile doğal, yüzünüze uyumlu ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Güzel bir yüzün en önemli parçası dudaklardır. Daha şekilli hacimli ve yüzünüze uyumlu dudaklara sahip olmak için dudak estetiği yaptırabilirsiniz.

Dudak estetiği, dudaklara daha dolgun ve hacimli bir görüntü vermek için tercih edilir. Dudak estetiği sayesinde dudak çizginizi ortaya çıkarabilir, ince dudak yapınızı şekillendirerek kalıcı dudak dolgunluğu elde edilebilir. Lip Lift ameliyatı dudak büyütme kategorisine girer, ancak daha önemli olan, bu uygulama dolgu maddeleri içermez. Bu operasyonun sonucunda daha kalkık üst dudak elde edecek, yüz hatlarınızı dengeleyecek ve daha güzel bir görünüm kazanacaksınız.

Dudak Estetiği Nedir?

Dudakların şekli, çekici bir yüzün olmazsa olmazıdır. Dudaklar doğuştan ince ve biçimsiz olabilir. Zamanla dolgunluğunu kaybedebilir. Kadınların en değer verdikleri yerlerden biri olan yer dudaklarıdır. Hacimli ve dolgun dudaklar kadınlar için çok büyük anlam taşır. Sadece görüntü olarak değil, kadınlara güven verir ve kendilerini çekici hissetmelerine yardımcı olur.

Dudaklarını küçük ve ince bulan kadınlar, dudaklara küçük işlemlerle kalıcı çözümler sunan dudak estetiği girişimleri sayesinde daha kalın ve dolgun bir görünüme kavuşabilir. Hastanın durumu ve hekimin kararı ile dudak estetiği girişimi iki farklı yöntem ile gerçekleştirilebilir. Bu dolgu uygulamaları yağ enjeksiyonu, kolajen ya da hyalüronik asit içermektedir.

Lip Lift ile Kalıcı Kalkık Dudaklar

Lip lift, estetiği ile daha genç bir yüze kavuşabilirsiniz. Üst dudağın daha kalkık olmasını isteyen kişiler için önerdiğimiz bir operasyondur. Dudak kısmında iki taraflı gelen bir kıvrımlı yapı vardır, bu nedenle operasyona melek kanadı adı verilmektedir. Dudak bölgesini güzel yapanda aslında üst kısımda olan küçük kıvrımdır. Dudak çevresinde yaşlanma ve çok fazla yapılan dolgular ile zamanla buradaki görüntü bozulmaktadır. Böyle olunca dudak aşağı doğru iniyor ve düz bir yapıya sahip oluyor. Bizimde lip lift operasyonunda amacımız burun kanadı kenarından aldığımız küçük bir kısım ile dudağı yukarı kaldırmak böylece hem fitral kolonları oluşturmak hem de dudak köşelerini biraz yukarıya kaldırmaktır. Angel lip lift operasyonuna aslında gülüş estetiği de diyebiliriz. Dudak ile burun arasındaki mesafenin uzun olması sadece yaşlanmaya bağlı değildir, bazen bunu çok genç hastalarda da görmekteyiz. Gençlerde de bu kolonları oluşturabiliyoruz. Bu işlemi bazen dolgu uygulamaları ile yapmaktayız. Ama dolgudan ziyade kalıcı olarak yaptırmak isteyen hastalarımız için lip lift estetiğine başvurmaktayız. Böylece hem daha doğal bir görüntü oluşuyor, hem de daha kalıcı oluyor.

Dudak Dolgusu nedir?

Dudak estetiği girişimlerinde en çok tercih edilen yöntem hylüronik asit dolgu enjeksiyonlardır. Bu yöntem ameliyatsız bir yöntem olup çabuk ve pratik olarak hastaya uygulanabilir. Zahmetsiz ve güvenli bir yöntem olan dolgu, çok ince başlıklı bir iğne yardımı ile 10 dakika gibi kısa bir sürede uygulanır.

Dudak dolgusu kalıcı mıdır?

Dudak dolgunlaştırma, şekillendirme, kontur koruma, sarkma ve dudak asimetrilerin de kullanılabilen dolgu, 4-6,5 ay boyunca etkisini gösterir. İşlemin tekrarlanması kalıcılığı etkileyen en önemli faktörlerdendir.

Dudak dolgusu sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Dudak dolgusu girişimi sonrasında dudakta şişme olabilir. İğne giriş yerlerinde morluklar oluşabilir. Fakat bu 2-3 gün sonra tamamen geçmiş olacaktır. Buz kompresi ile doktorun talimatlarına uyduğunuz da bir sorun ile karşılaşmazsınız. Dudak bölgesi oldukça hassas bir bölgedir. Bu yüzden hacim verilebilmesi için yöntemin doktor tarafından doğru uygulamayı seçmesi çok önemlidir. Dudak estetiği işlemleri deneyimli bir estetik cerrah tarafından yapılmalıdır.

Dudak estetiği kimlere uygundur?

İnce olan dudakları bir miktar kalınlaştırmak yanında, zaman ile yumuşak dokuların azalması nedeniyle eski dudak dolgunluğunu kaybeden ve dudak çevresindeki ince kırışıklıklardan kurtulmak isteyen hastalara bu yöntemi önerebiliriz. Kalın dudakların hayalini kuran kadınlar için bu operasyonlar oldukça etkilidir.

Yağ enjeksiyonu nedir?

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile dudaklar da kalın ve dolgun bir görünüm elde edilmesi mümkündür. Yağ enjeksiyon uygulaması uygun hastane koşullarında ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Vücudun yağ fazlalığı olan bölümden alınan yağ, gerekli işlemden geçirildikten sonra dudaklara geri enjekte edilir. Eğer hastanın yüzünde derin farklı kırışıklıklar varsa onun da tedavisinde kullanılabilir. İşlem yaklaşık 1 saat sürer. Sedasyon altında yapılacağı için hasta birkaç saat gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edilir.

Yağ enjeksiyonu sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Operasyon sonrası eve çıkabilir, günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Ameliyat sonrası yağ verilen bölgede az miktarda ödem olması gayet normaldir. Özellikle dudak çok daha hassas bir bölge olduğu için beklenenden çok daha fazla şişer. Bu çok normal bir süreçtir. Dudaklarınıza buz koyarak masaj yapabilirsiniz. Dudağın kendine gelmesi ve son halini alması 2 hafta sonra mümkün olur.

Dudaklara uygulanan yağ enjeksiyonu kalıcı mıdır?

Yağ enjeksiyonu operasyonundan sonra 3-6 ay içinde konulan hücrelerin %50 si eriyip vücut tarafından emilecektir. Bu nedenle uzman hekim kontrolünde alınan yağların farklı seanslarda tekrarlanması gerekebilir. Son teknoloji cihazlar yardımı ile alınan yağlar hava ile temas ettirilmeden ihtiyaç olan bölgeye enjekte edilebilmektedir. Böylece daha az doku kaybı olacaktır, bu durumda yağların kalıcılık süresini uzatmaktadır.

Lip Lift Nedir?

Lip Lift başka bir adıyla üst dudak kaldırma operasyonu, dudak enjeksiyonları ve dudak implantı ihtiyacını ortadan kaldırmaya yönelik dudak büyütme prosedürüdür. Dudaklardaki Vermillion bölümü (dudak kısmı) dar olduğu zaman üst dudak ince görünür ve burun ile dudak arasındaki mesafe de buna bağlı olarak uzun görünür. Üst dudaklarının büyük olması aynı zamanda çekiciliğin de işaretidir. Kadınlar dudaklarını daha dolgun, büyük ve çekici göstermek için ruju taşırarak sürerler. Dudakları bu şekilde belirginleştirmeye çalışmak hem uzun vadeli bir sonuç sağlamamaktadır hem de hatalı yapılan makyaj çekicilikten çok çirkin ve basit duran bir görünümde olmaktadır.

Lip Lift yani üst dudak kaldırma ameliyatında kadınların Philtrun Ridge yani burun ile dudak arasındaki bıyık bölümü mesafesi azaltılarak dudaklarda melek kanadı etkisi yaratmak amaçlanmaktadır. Lip Lift, dudak enjeksiyonu ve dudak implantı ihtiyacını ortadan kaldıran etkili ve uzun vadeli bir dudak büyütme ve yapılandırma prosedürüdür.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte dudakların dolgunluğu ve hacmi azalır. Hacim ve dolgunluk azalması yaşayan dudaklar yüzümüze yaşlı ve yorgun bir ifade katmaktadır. Üst dudak ile burun arasındaki mesafe uzuyor bu durum üst dişlerin asılı gibi görünmesine neden oluyor. Bazı kişilerde ise genetik olarak görülen uzun ve ince üst dudak formu yüz estetiğini ön plana çekmekten çok geri plana itiyor. Kadınlar hangi yaşta olurlarsa olsunlar Lip Lift operasyonuyla mükemmel kalıcılıkta çekici dudaklara ulaşmayı hedefliyorlar. Lip Lift, dudak protezi, dudak silikonu ya da dolgu işlemleri gibi uygulamalara sürekli ödeme gerektiren maliyetleri ortadan kaldırıyor.

Lip Lift ameliyatı nedir?

Lip Lift ameliyatı üst dudağı hedefleyen ve kişinin gülümsemesinin ortaya çıkmasını sağlayan aynı zamanda dudakların hacimli ve dolgun görünmesini de sağlayan bir operasyon şeklidir. Lip Lift ile üst dudağı ince olan kişilerde alt dudak ile beraber estetik görüntü elde edilmekte ve hacim olarak artış sağlanmaktadır.
Lip Lift operasyonu uygulaması son derece konforludur. Lip Lift ameliyatında burun ile üst dudak arasındaki uzunluk cilt ve doku şeridi alınarak çıkartılır ve mesafe kısaltılır. Fazla cilt çıkartıldıktan sonra kesi bölümü birleştirme yapılarak dikilir. Kesi bölümü katlar halinde kapatılır ve dudağın yeterli kuvvet sağlaması için gerekli dikişler cilt altına yerleştirilir. Derin dikişlerin cilt altına yerleştirme işleminden sonra cilt kenarları titiz bir çalışmayla hizalanır ve kesi mümkün olduğunca az görünür hale getirilir. Lip Lift ile Cupid yayı (üst dudakta bulunan iki tepe noktası) yeniden şekillendirilerek, dudak üstü kısmı ile burun altı mesafeyi yeniden tanımlar. Birçok estetik cerrah bu alanın ideal ölçüsünün 12 ile 15 mm arasında olduğunu düşünmektedir. Lip lift ile bu bölümdeki kaslar sıkıştırılarak üst dudak yeniden şekillendirilir. Şekillendirme prosedürü ortalama 1 saat sürmekte ve iyileşme süresi yaklaşık 5-7 gün arasında değişmektedir.

Lip Lift ameliyatının dört farklı yöntemi vardır;

Bullhorn dudak kaldırma – her yaştan kişiler arasında en popüler tekniktir. Üst dudak ve burun arasındaki mesafeyi azaltır. Sonuç olarak dudaklar gözle görülür şekilde büyütülür ve yüz estetik oranı dengelenir.

Corium – daha önce çıkarılmış bir deri parçasını veya yara dokusunu hastanın daha derin dudak yapılarına yerleştirerek dudakları büyütme işlemidir.

Gullwing dudak kaldırma – dudağın hemen üst tarafında yer alan deri şeridini kaldırmaya dayanır. Dikiş sonrası dudak daha hacimli ve daha dolgun görünür. Çok dar dudaklı hastalar için önerilir.

Köşe dudak kaldırma – dudak köşelerini kaldırarak, yüzü daha neşeli hale getirir. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkarılır.

Lip lift kalıcı etkileri;

 • Çok daha belirgin üst dudak
 • Üst dişlerin belirgin hale gelmesi
 • Orantılı ve dengeli yüz hatları
 • Daha estetik, simetrik ve genç bir yüz
 • Üst dudak ile burun mesafesinin azalması

Lip lift kimlere uygundur?

Lip Lift uygulaması her yaştan erkek ve kadın için uygun bir operasyondur. Üst dudaklarının inceliğinden yakınan, burun ile dudak arasındaki mesafenin uzun olmasından yakınan ve dudaklarını kaldırmak isteyen kişiler için Lip Lift uygun bir operasyondur.

Lip Lift Operasyonunda İyileşme dönemi;

Lip Lift operasyonunun akabinde üst dudak bölgesinde ilk 72 saat içerisinde ödem ve şişme meydana gelir. Soğuk buz ve soğuk kompres uygulamalarıyla kontrol edilen bu bölgede zamana bağlı olarak şişlikler inmektedir. Yapılan ameliyatın niteliğine bağlı olarak görülen bu ödem ve şişkinlikler normal kabul edilmektedir. Operasyon sonrasında yaşanacak ağrı ihtimaline karşı düşük dozlu ağrı kesicilerle ağrı kontrol edilir. Lip Lift ameliyatı iyileşme döneminde iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel olarak 5 ile 7 gün arasında bir iyileşme dönemi bulunmaktadır. Burun altına atılan dikişler ameliyattan 5 gün sonra çıkarılmaktadır.

Lip Lift uygulamasına ihtiyacım var mı?

Lip Lift yani Üst Dudak Kaldırma ameliyatında hedeflenen üst dudağı buruna yaklaştırarak dolgun, çekici ve hacimli görünmesini sağlamaktır. Bu işlemle üst dişlerin görünürlüğü ve dudak yapısındaki estetik görüntü daha çok ortaya çıkmaktadır. Lip Lift genç hastalarda çoğunlukla dudak protezlerinin oluşturduğu yapay görünümün yerine tercih edilmektedir. Yaşça ileri olan hastalarda ise incelen ve hacim olarak azalan üst dudak yapısının toparlanarak dolgun bir görünüm verilmesi hedeflenir. Lip Lift uygulamasından her yaştaki kadın ve erkek hastalar rahatlıkla yararlanabilmektedirler.

Üst dudak kaldırma operasyonunda üst dudak ile burun arasında kalan bıyık bölgesi olarak da adlandırılan mesafe, dikey olarak uzunluğun kısaltmasını sağlamak amacıyla fazla deri kesilerek çıkartılmaktadır. Lip Lift ameliyatında yüz ölçülerine uyum sağlaması bakımından istenilen ölçümü elde etmek için iki farklı teknik uygulanmaktadır. Birinci teknik; üst dudak silindirinde kırmızı bölüme yapılan bir kesi ile cildin küçük bir bölümünün çıkarıldığı işlemdir. Bu işlemde hastanın dudağında minimal bir iz kalabilmektedir. İkinci teknik; burun altından yapılan minik bir kesiyle dudağa kadar olan açıklığın daraltılması işlemidir. Kesi izinin burnun alt tarafında kaldığı bu işlemde operasyondan sonra net bir iz kalmamaktadır. Bu teknik ile üst dudağın doğal kontür çizgisi korunmaktadır. İkinci teknik iz kalmaması sebebi ile daha popüler bir uygulamadır.

Lip Lift ne işe yarar?

 • Burun ve üst dudak arasındaki mesafenin kısaltılması
 • Dudaklardaki kırışıklıkların iyileştirilmesi ve giderilmesi
 • Dudaklara hacim ve dolgunluk kazandırılması
 • Dolgu maddelerine olan ihtiyaç azalır
 • Üst dişlerin daha görünür hale gelmesi
 • Dudakların alt-orta yüzeydeki algılanan uzunluğun kısaltılması
 • Cupid’s bow yani iki dudağın arasındaki yay çizgisini yukarı doğru döndürme
 • Geliştirilmiş denge, simetri ve üst- alt yüz arasındaki oranlar
 • Pembe ve beyaz dudaklardaki hacim artışı
 • Dudak köşelerinde ince iyileştirme

Göz Kapağı Estetiği

Genç ve Güzel Bakışlara Sahip Olmak Önemlidir!

Göz kapaklarınız ciddi bir şekilde sarkmaya başladıysa bu durum görüş alanınızı sınırlar. Üst ve alt kapak blefaroplastisi, gözlerinizi daha genç ve daha açık gösterebilir. Göz Kapağı ameliyatı üst ve alt göz kapaklarının görünümünü iyileştirir. Göz kapağı estetiği yani blefaroplasti, sarkık göz kapaklarını daha genç bir forma sokan ve göz kapağındaki fazla deriyi, kas ve yağı kaldırabilen bir ameliyat girişimidir.

Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Yaş ilerledikçe, göz kapaklarınız gerilir ve göz kapağınızı destekleyen kaslar zamanla zayıflar. Sonuç olarak, fazla yağ göz kapaklarının üstünde ve altında toplanarak kaşlarınızın altına, göz kapaklarının üst kısımlarına ve göz kapağının tam üzerinde torbalara neden olabilir. Sarkık göz kapağı, gözlerinizin etrafında daha yaşlı, ciddi bir şekilde sarkan bir görünüm oluşturmanın yanı sıra, profil görüşünüzü (çevresel görüş), özellikle görme alanının üst ve dış kısımlarını sınırlandırır. Blefaroplasti bu görme problemlerini azaltabilir ve gözlerinizi daha genç ve daha uyanık gösterebilir.

Kaş kaldırma ve yüz germe gibi estetik ameliyatlarla aynı anda blefaroplasti yapılabilir. Kombine göz kapağı ameliyat seçenekleri sayesinde etkili bir değişim yaşayabilirsiniz.

Genetik olarak göz kapağı düşüklüğü olanlar bu durumu fark etmekte zorluk çekebilir. Göz kapağının sarkık olup olmadığını anlamak için ayna karşısında geçin. Göz kapağınız, gözünüzün dış köşesine doğru daha sarkık bir hal aldıysa ve göz kapağının katlanma çizgisi belirgin değilse sizde göz kapağı düşüklüğü var demektir. Göz kapağının katlanma çizgisini net olarak görünmemesi kadınlarda makyaj yaparken sorun çıkarabilir. Göz farı sürerken göz kapağınızı sürekli kaldırma ihtiyacı duyuyorsanız göz kapağı ameliyatı için sıra size geldi demektir. Göz kapağı estetiğini sadece sarkma olanlar için değil göz kapağında yoğun kırışıklar olan ve alt göz kapağında torbalanma görülen kişilere de tavsiye ediyoruz. Göz kapağı estetiği olduktan sonra yüzünüze gençlik gelecek ve gözleriniz daha çok ortaya çıkacaktır.

Göz kapağı neden sarkar?

Göz kapağı, vücudumuzun en ince derisidir. Bunun hem avantajları hem de dezavantajı vardır. Olumsuz etkilerinden başlayacak olursak, göz kapağı çok ince ve hassas olduğu için vücudumuzun diğer bölgelerine göre daha çabuk kırışır. Dış etkenlerden daha hızlı etkilenir. Avantajı ise, bu kadar ince olduğu için kan dolaşımının daha yoğun olmasıdır. Hızlı kan dolaşımı sayesinde kendini çok daha hızlı toparlar, göz kapağı ameliyatından sonra belirgin bir iz kalmasına engel olur. Göz kapağı sarkmasının çevresel sebepleri olduğu gibi genetik sebepleri de vardır. Göz kapağı düşüklüğü aşırı güneşte kalma, sigara kullanımı, uykusuzluk, düzensiz beslenme ve yoğun çalışma şartları gibi sebeplerden dolayı belirir.

Yaş alma göz kapaklarını nasıl etkiler?

Cildimiz elastik bir yapıya sahiptir. Yaş almaya bağlı olarak cildin elastikiyeti de aşamalı olarak azalmaktadır. Göz kapakları yaş almanın getirdiği sonuçlardan belki de en fazla etkilenen bölümdür. Göz kapağı derisi vücudumuzdaki en hassas ve en ince deri olduğu için doğal olarak kırışmaya en yatkın bölge de göz kapaklarıdır. Göz kapaklarında yaş almaya bağlı olarak çeşitli değişimler görülür. Bu değişimler kişiyi olduğundan daha yaşlı görünmesine sebep olmaktadır.

Alt ve üst göz kapaklarındaki yaş almaya bağlı olarak görülen değişimler;

 • Gözaltı kapaklarındaki renk değişimleri
 • Göz altı kapaklarındaki torbalanmalar
 • Üst göz kapağının aşağıya doğru düşmesi
 • Göz kenarlarındaki kaz ayağı olarak tabir edilen çizgilerin belirginleşmesi ve fazlalaşması
 • Kişiye yorgun, bitkin, donuk bir ruh haline sahipmiş izlenimi vermesi, şeklinde maddelere ayrılabilir.

Üst göz kapağındaki derinin bollaşması durumunda kişinin gözleri kapanabilir ve görmeyi önemli oranda etkilemektedir. Bu durumda göz kapağı estetiğinin yapılması elzem olmaktadır. Zira yapılmadığı takdirde kişinin görmesini engelleyebilecek oranda sarkma olmaktadır. Kişinin göz kapaklarındaki deri bollaşması kişinin genel ifadesini de etkilemektedir. Tek seferde hem alt hem de üst kapaklardaki fazla deri alınabilir. Kişinin ifadesini gençleştirmek ve çok daha etkileyici bir ifade kazandırmak amacıyla kaş kaldırma, orta yüz Fransız askısı, alın kaldırma prosedürleri ile beraber kombine yapılabilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı kimlere yapılmaktadır?

Göz kapakları 35 yaş ve sonrasında aşağıya doğru sarkma eğiliminde oldukları için göz kapağı ameliyatı genel olarak 35 yaş ve üstü kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir operasyondur. Göz kapağı ameliyatı sadece ihtiyaç dahilinde yapılan bir operasyon değildir. Aynı zamanda estetik olarak daha dinamik, yenilenmiş ve canlı bakışlara sahip olmak amacıyla da tercih edilmektedir. Göz kapağı ameliyatı 7 ile 8 yıl arasında etkisini sürdürmektedir. Bu süre zarfında göz bölümünde yaş almadan dolayı yaşanacak olan olası etkiler ertelenmektedir.

Göz kapağı ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Göz kapağı ameliyatından en az iki – üç hafta öncesinde aspirin, antibiyotik, multivitamin kompleksleri, yeşil çay ve içeriğinde yeşil çay bulunan bitki karışımları, tütün, sigara ve alkol kullanımına son verilmelidir. Tüm bunlar operasyon sırasında ve sonrasında kanamayı artırıcı ve yaraların iyileşmesini geciktirici özelliktedir.

Göz kapağı ameliyatında ne yapılır?

Göz kapağı estetik ameliyatı hem üst kapağa hem de alt göz kapağına yapılabilir. Göz kapaklarındaki deri fazlalığının ve fazla kas dokusunun alınmasına yönelik bir operasyondur. Her bir göz kapağı için estetik ameliyat 30 dakika ila 50 dakika arasında sürer. Göz kapağı ameliyatı göz kapağında biriken fazla yağ, kas ve cilt dokusu uzaklaştırılır. Göz kapağınızda ileri derecede sarkma ve dolayısıyla düşüklük varsa fazla olan cilt dokusu kesilerek göz kapağı yukarı doğru kaldırılır. Üst göz kapağı kıvrımından kesi açılarak fazla olan deri ve kas çıkarılır. Operasyon izinin görünmemesi için göz kapağı katlanma çizgisinden kesi yapılır. Bazı kişilerde üst göz kapağı iç ve dış pedinde fıtıklaşma görülür. Eğer sizde de bu durum oluştuysa ameliyat sırasında buradaki fazla olan yağ dokusu da dışarı çekilir. Göz kapağı ameliyatının etkisini arttırmak ve genç görünüşünüzü ön plana çıkarmak için botoks ve hücre tedavileri ile cilt yenileme imkanlarını da değerlendirmelisiniz.

Göz kapağı estetiğinde iz kalır mı?

Göz kapağı estetiğinde minimal bir kesi yapıldığı için göz kapağı ameliyat sonrasında gözle görülür bir iz kalmaz. Uzman plastik cerrahlar tarafından yapılan bu estetik göz kapağı ameliyatında kesilen yer, göz kapağının kıvrımına saklanır. Böylece göz kapağı ameliyatı sonrasında göz kapaklarının çevresinde belirgin bir iz göremezsiniz. Eğer göz kapağı ameliyatı sonrasında kalan izler sizi rahatsız ediyorsa Fraxel Dual lazer tedavisi yaptırabilirsiniz. Fraxel lazer 1550 ve 1927 nm. dalga boyutlarını kullanarak pigment hücrelerini tahrip ederek, cilt yüzeyindeki renk değişikliklerini tedavi eder. Fraxel lazer tedavisi göz çevresine uygulanabilir. Fraxel Dual lazer tedavisini, göz kapağı ameliyatı izleri tamamen geçinceye kadar 2 ila 4 hafta arasında tekrarlayabiliriz.

Eğer iz ve ameliyat sizi korkutuyorsa göz kapağı ameliyatı olmadan ameliyatsız uygulama olan Thermage lazer ile göz kapağı sorununuz çözülebilir.

Göz kapağı estetiğinden sonra iyileşme nasıldır?

Göz kapağı estetiğinden sonra iyileşme süreci oldukça hızlı ilerler. Göz kapağı ameliyatı lokal anestezi altında yapıldığı için hastanede kalmanıza gerek yoktur. Operasyon sonrası ilk 24 saat göz kapağına buz masajı yapmak şişlik ve ödem oluşmasını engelleyecektir. İlk 2-3 gün boyunca başınızı yüksekte tutmanız önerilir. Bu süreçte batma, yanma gibi şikayetleriniz olabilir. Bu durum birkaç hafta içinde düzelir, hekimin önerdiği ağrı kesiciler ile iyileşme süresini daha rahat geçirebilirsiniz. İlk haftalarda gözlerinizi korumak için dışarı çıkarken güneş gözlüğü takarak ameliyat bölgesini rüzgârdan ve güneşten korumalısınız. Göz kapağı ameliyatından 10 gün sonra ameliyatın izlerini atmış olacaksınız. İyileşme sürecinde ağır spordan kaçınmalı, ilk haftalar kendinizi yormayacak egzersizler yapmalısınız.

Göz kapağı estetiğinden sonra nasıl bir değişimler olur?

Öncelikle göz kapağı estetiği sizlere çok daha genç bir göz çevresi oluşturacaktır. Göz kapağı düşüklüğü yaşayanların zamanla görüş mesafesi kısıtlanır. Göz kapağı ameliyatından sonra görüş mesafesi arttığı için daha önceleri ne kadar az ve sınırlı bir şekilde gördüğünüzü fark edeceksiniz. Düşük göz kapağı sizlere yaşlı ve yorgun bir görünüm katar, ameliyat sonrası kendinize olan güveniniz artacak, çok daha güzel görüneceksiniz. Göz kapağı estetiğinden sonra göz yapısı değişmez ama göz kapakları yukarı doğru kaldırıldığı için gözleriniz daha iri ve göz makyajınız daha belirgin duracaktır. Bu etkilerin dışında Bella Eyes operasyonu gibi gözlerinize çekik bir ifade kazandırmak isterseniz mutlaka doktorunuza danışarak badem göz estetiğini kombine olarak yaptırabilirsiniz.

Hangi durumlarda göz kapağı estetiği önerilir?

Üst göz kapağı sarkması ve görüş kalitesi azalmaya başladığında,

Göz kapağınız kaş altından göz kapağına doğru sarkarak kapak çizgisini ortadan kaldırdığında,

Üst göz kapağının üzerindeki deri sarkarak gözün dış kenarlarına doğru ilerlemeye başladıysa,

Üst göz kapağı normalden daha şişkin ise (bazı kişiler bu görünümü beğenirken, bazı kişiler ise yaşlı ve solgun göründüklerinden şikâyet ederler)

Üst göz kapağınızın sarkmasından dolayı göz makyajı yapamıyorsanız,

Görüş kaliteniz düştüğü için alnınızı sürekli yukarı doğru kaldırma ihtiyacı duyuyorsanız üst göz kapağı estetiği olmanın sırası size gelmiş demektir.

Alt göz kapağı ise yaşlanma ile birlikte kontrol edilmesi gereken bir bölgedir. Özellikle 40’lı yaşlardan itibaren yanak dokusu yer çekiminin etkisiyle aşağı doğru sarkmaya başlar. Yüzün sarkmaya başlamasıyla birlikte alt göz kapağında bollaşma ve yağ yastıkçılarında belirginlik ortaya çıkar. Bazı kişilerde genetik olan göz torbaları, genellikle yaşlanma ile birlikte daha belirgin olur. Yağ yastıklarından kurtulmanın en etkili yolu ise alt göz kapağı ameliyatıdır.

Göz Çevresi Estetiği

Genç ve Güzel Bakışlara Kavuşmak Kolay!

Göz kapaklarınız ciddi bir şekilde sarkmaya başladıysa bu durum görüş alanınızı sınırlar. Üst ve alt kapak blefaroplastisi, gözlerinizi daha genç ve daha açık gösterebilir. Göz Kapağı ameliyatı üst ve alt göz kapaklarının görünümünü iyileştirir.

Göz kapağı estetiği yani blefaroplasti, sarkık göz kapaklarını daha genç bir forma sokan ve göz kapağındaki fazla deriyi, kas ve yağı kaldırabilen bir ameliyat girişimidir.

Göz kapağı estetiğinden sonra nasıl bir değişim görülür

Öncelikle göz kapağı estetiği sizlere çok daha genç bir göz çevresi oluşturacaktır. Göz kapağı düşüklüğü yaşayanların zamanla görüş mesafesi kısıtlanır. Göz kapağı ameliyatından sonra görüş mesafesi arttığı için daha önceleri ne kadar az ve sınırlı bir şekilde gördüğünüzü fark edeceksiniz. Düşük göz kapağı sizlere yaşlı ve yorgun bir görünüm katar, ameliyat sonrası kendinize olan güveniniz artacak, çok daha güzel görüneceksiniz. Göz kapağı estetiğinden sonra göz yapısı değişmez ama göz kapakları yukarı doğru kaldırıldığı için gözleriniz daha iri ve göz makyajınız daha belirgin duracaktır. Bu etkilerin dışında Bella Eyes gibi gözlerinize çekik bir ifade kazandırmak isterseniz mutlaka doktorunuza danışarak badem göz estetiğini kombine olarak yaptırabilirsiniz.

Alın Germe Estetiği

Alın Estetiği ile Daha Dinamik Görünüm Yakalayın!

Karşılıklı iletişim kurduğumuz an ilk yüz şeklini inceler. Hem erkek hem kadın için çok önemli olan orantılı alın şekli yüz güzelliğini tamamlar.

Eğer kaşlarınız düşük görünüyor, alın bölgenizde yoğun ve derin bir kırışıklık mevcut ise bunu alın germe ameliyatı ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Alın Germe Estetiği Nedir?

Alın germe estetiği, alında oluşan mimik çizgilerini pürüzsüzleştirmek ve alın bölgesini daha genç göstermeyi amaçlayan estetik uygulamalardır. Alın bölgesi yüzümüzde en çok mimik yaptığımız yerlerin başında geliyor. Kaşları yukarı kaldırmak, çatmak, güneşe bakmak gibi gün içinde yaptığımız reaksiyonlar alında kırışıklık olmasına sebep oluyor. Alın germe estetiğine 35 yaşından itibaren talep geliyor. Deri altında kolajenin azalması ve kas dokularının sıkılığını yitirmesiyle alındaki çizgiler derinleşiyor ve alın aşağı doğru sarkmaya başlıyor. Alın germe estetiği bu kaslar onarılarak daha düz, pürüzsüz ve aynı zamanda doğal bir görünüm hedefliyor. Alın germe estetiğinden sonra kimse estetik olduğunuzu anlamayacak ama yüzünüze gençlik esintisi kesinlikle fark edilecektir.

Alın bölgesindeki mimik çizgileri zamanla derinleşerek dikey veya yatay çizgiler meydana getirir. Bu görünüm kadınlarda yorgun, yaşlı ve solgun bir ifadeye neden olur. İki kaşınızın arasında burnunuza doğru uzanan derin dikey bir çizgi veya iki çizgi oluşmuşsa, alnınızda düzelmeyen derin yatay çizgiler varsa alın germe ameliyatının zamanı gelmiş demektir. Alın germe estetiği yöntemleri ve fiyat bilgisi için yazının devamına bekleniyorsunuz.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Endoskopik alın germe ameliyatında kişinin sağ ve sol şakaklarına birer tane, alın bölgesinin sağ ve soluna da birer tane olacak şekilde 4 minik kesi açıyoruz. Minik endoskopik kamera sayesinde bu kesilerden içeri girilir ve alın derisi kemikten ayrıştırılır. Alında kırışıklığa neden olan ve kaşların aşağı sarkmasına yol açan sarkıklık yukarı doğru gerilerek alnın daha düz ve doğal görünmesi sağlanır. Alın derisi göz hizasından itibaren serbestleştirilir ve fazla olan deri atılır. Böylece alın bölgesi gerginleştirilerek daha sıkı ve genç bir görünüm elde edilir. Endoskopik alın germe ameliyatında oldukça minik dikişler kullanıldığı için belirgin bir iz kalmaz.

Alın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Alın germe operasyonları genellikle genel anestezi altında 2-3 saat arası sürer. Hasta ameliyattan bir gün sonra hastaneden taburcu edilir. Alın germe ameliyatından sonra ikinci günden itibaren banyo yapılabilir. Her estetik ameliyattan sonra olduğu gibi yüz bölgesinin şişmemesi ve morluk kalmaması için buz uygulanması önerilir. Operasyon sonrası 1-2 hasta içinde hastanın yüzündeki ödem iner. İkinci haftadan itibaren günlük hayatınıza geri dönüş yapabilirsiniz. Hastanın saçlı derisindeki tel dikişler 10. gün alınır. Alındaki uyuşukluk birkaç hafta içinde düzelir. Spor, eğilme, ağır ev işi ve cinsel ilişki gibi kan basıncını arttıran yoğun fiziksel aktivitelerden birkaç hafta boyunca kaçınmak gerekmektedir. Üç ay boyunca güneşlenme, sauna ve solaryumdan uzak durmanızı öneriyoruz.

Alın Germe Ameliyatı ile Birlikte Ne Yapılabilir?

Alın germe ameliyatında hastanın yüzündeki diğer sarkık bölgelere ve kırışıklıklara müdahale ederek daha etkili sonuçlar alabiliyoruz. Hastanın kaşlarında düşüklük varsa alın germe ameliyatı sırasında bunlar kaldırılabilir. Eğer üst göz kapağınızda sarkma problemi ve gözlerin altında torba görünümü oluştuysa alın germe ameliyatı sırasında göz çevresi ameliyatı da yapılabilir.

Operasyon öncesi muayene sırasında hastaların çeşitli mimikler yaparak her adalenin hareketine dikkat edilerek alın ve üst göz kapağınız incelenir. Daha sonra kaşlarınızın düşüklük oranı, yüzünüzdeki sarkmalar ve göz kapağındaki fazla deri analiz edilerek size en uygun ameliyatlar paylaşılır. Bu ameliyatlar çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Alın germe ameliyatı, yüz germe ve göz kapağı estetiği ile kombine yapılabilir.

Ameliyatsız Alın Germe Yöntemleri Nelerdir?

Eğer bıçak altına yatmadan genç bir alın bölgesi elde etmek isterseniz alternatif alın germe tekniklerini sizinle paylaşabiliriz. Botoks, Ulthera ve fraksiyonel lazer uygulamaları sayesinde alın bölgesinde pratik ve etkili sonuçlar alabiliyoruz. Botoks uygulaması ile 6 ay süreyle alın bölgesindeki kırışık görünümden kurtulabilirsiniz.

Ulthera ile ameliyatsız tedavi edici tek seanslık bir uygulamadır, 1,5 mm.’lik başlığı ile kırışıklıklarınızı büyük ölçüde tedavi edecektir. Karbondioksit fraksiyonel lazer ile ortalama 3 seansta alın kırışıklıklarından ameliyatsız bir şekilde kurtulma sağlanabilmektedir.

Kaş Kaldırma Estetiği

Genç ve Etkileyici Yüz Hatlarına Sahip Olun!

Kaşlar, yüz ifademizin ve mimiklerimizin en etkili silahıdır. Sevindiğimizde, sinirlendiğimizde, şaşırdığımızda veya ağladığımızda neredeyse bütün duygu değişimlerinde kaşlarımız bizim tepkilerimizi ifade eder. Kaşlarımız olmadan duygularımızı belli etmek, konuşurken vurgu yapmak neredeyse imkânsız hale gelir.

Mimik kullanımında oldukça aktif bir role sahip olan kaşlarımız, yaşlanmanın etkisiyle ilk olarak yer çekimine yenik düşmeye başlayan bölgelerin başında gelir. Yoğun mimik kullanmak kendimizi ifade etmek için yararlıdır ama cilt sağlığımız için o kadar da faydalı olduğunu söyleyemeyiz. Yorulan kaslar sarkmaya başlar ve kaşlarımız üst göz kapağının üzerine biner. Kaşların sarkması ile birlikte yüzümüz daha yaşlı, solgun ve asık görünmeye başlar. Bu durumu ortadan kaldırmak için kaş kaldırma estetiğini değerlendirebilirsiniz. Kaş kaldırma yöntemleri ile daha genç görünmek ve eskisi gibi her istediğiniz mimiği yapmak mümkün.

Kaş Kaldırma Operasyonu Nedir?

Kaş yapısı erkek ve kadınlarda anatomik olarak çok farklıdır. Kadınlarda daha kavisli bir kaş görünümü varken erkeklerde çok daha düz kaş yapısı gözlemlenir. Yüzümüzde kaş, göz ve burun ile orantılı bir şekilde konumlanmıştır. Yapısal ve yaşa bağlı gelişen kaş düşüklüğü hastanın yorgun ve mutsuz gözükmesine neden olur.

Kaş kaldırma estetiği ile kaşların normal şekline ve açısına getirilmesi hastanın daha dinamik bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olacaktır. Bakışların ve mimiklerin bile değişeceği bu operasyonda, hasta daha canlı karizmatik ve etkileyici görünüme sahip olur.

Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Alın germe ameliyatında olduğu gibi kaş kaldırma estetiği de saçlı deriden yapılan küçük bir kesi ile tamamlanır. Ya da tam kas üzerinden ya da üst göz kapağından girilerek endoskopik bir şekilde yapılabilir. Kaş kaldırma operasyonunun kalıcı olup olmaması istenilen kaş şekline ve tekniğe göre değişir. Kaş kaldırma estetiğinin yöntemi, hastanın doktorun muayenesi sonrası karar verilir. Kişinin aynı ameliyatta hem alın germe hem de kaş kaldırma estetiği ihtiyacı olabilir. Bu operasyona hastanın ihtiyacına göre göz kapağı operasyonu da eklenebilir. Kaş kaldırma estetiği ile yapılan kombine estetikler yüzünüzü daha genç gösterecek ve daha iddialı değişimler yaratacaktır.

Kaş Kaldırma Estetiğinin Etkileri Nelerdir?

 • Kaşlarınız yukarı kaldırıldığı için gözleriniz daha büyük görünür
 • Kaşlara daha kavisli bir etki kazandırılır
 • Kaş ve göz yapısında lifting sağlanır
 • Daha genç ve dinamik yüz görünümü yaratılır
 • Kaş kaldırma estetiği ile alında oluşan kırışıklar azalır

Yüz Mezoliftingi

Cilt germe işlemini ifade eden mezolifting yaşlanmayı geciktirmeye yarayan anti-aging uygulamalarında ve yaşlanma sürecinde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesi amaçlı uygulanabilmektedir. Kişinin yapısı ve genetik faktörlerin yanı sıra çevresel faktörler ve yaşam şartları da yaşlanma ile ilgili süreci etkilemektedir. Cilt yaşlandıkça kırışıklıkların görülmesi en önemli doğal ve yaygın değişikliktir. Yüzdeki kırışıklıkların tedavisinde mezolifting etkili bir yöntemdir. Yaşlanma ile eksilen maddeler mezolifting uygulaması ile tekrar yerine koyulmaktadır.

Yüz Mezoliftingi Yüzün Hangi Bölgelerinde Daha Faydalıdır?

Yanaklar, üst dudaklar, göz kenarları, çene, boyun sıklıkla uygulama yapılan bölgelerdir.

Yüz Mezoliftingi Kaç Seanstan Oluşur?

Mezolifting uygulamasında standart bir protokol bulunmaz genellikle kişinin cildinin yapısı, ihtiyaçları belirlenerek seans sayısına karar verilir.

Mezolift Ne Sıklıkla Uygulanır?

Yılda bir kez ortalama 4-6 seanslık bir kür olarak verilebilir. Bu uygulamanın sıklığı, kişiye göre değişmekle birlikte; 10-15 gün ara ile 2 veya 3 seans ile başlayıp, sonra ayda 1 olacak şekilde 6 seansa tamamlanabildiği gibi direkt olarak her 1-2 ayda bir tek seans olarak da uygulanabilir.

Mezolift Tedavisinin Sonuçları Nelerdir?

İlk beklenen etki “pırıltılı, canlı bir yüz” etkisidir. İkinci etki “mevzu-lifting, yani orta tabaka kaldırma etkisidir. Her enjeksiyon alanında cildin gerginleştiği hissedilir. Üçüncü etki, kırışıklıkların dolma etkisidir. Seans sayısı arttıkça dolgu etkisi kalıcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu