Saç Ekiminde Kullanılan Teknikler

Saç ekimleriyle ilgili her yöntem hastanın ihtiyacına ve talebine göre özel olarak seçilerek uygulanmaktadır. Hangi yöntemin uygulanacağı konusunda doktorun görüşleri kadar hastanın da ortak görüşü önemlidir.

  1. Robotik Saç Cerrahisi Nedir?

Robotik saç ekimi yönteminde saç kökleri saç ekim robotu tarafından toplanır. Kanallar da saç ekimi robotu ile açıldıktan sonra toplanan kökler manuel olarak ekilir.

  1. Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Safir FUE saç ekimi yönteminde kanal açma aşamasında metal slit yerine özel safir uçlu kalem kullanılır. Yöntemi farklı kılan da daha küçük mikro kanallar açılmasına imkân veren ve böylece iyileşme sürecini hızlandıran ve kabuklanmayı azaltan bu safir uçlardır.

  1. DHI Saç Ekimi (Tıraşsız) Nedir?

Doğrudan saç ekimi adı da verilen DHI saç ekimi yönteminde choi isimli medikal kalem kullanılarak kanal açılması ve ekilmesi işlemi aynı anda gerçekleştirilir. Ekilecek saç kökleri daha kısa süre dış ortamda kalacağı için greftlerin sağlıklı kalma ihtimali daha yüksektir.

  1. Normal FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi yönteminde mikro motor kullanılarak toplanan ve ayrıştırılan saç kökleri manuel olarak açılan kanallara ekilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu