Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde en çok karşılaşılan kozmetik sıkıntılardan biri de saç dökülmesidir. Her ne kadar erkeklere özgü olduğu düşünülse de aslında kadınların da zaman zaman karşılaştığı bir problemdir. Günlük olarak yüz adede yakın saç teli dökülmesi normaldir. Bunun üstündeki rakamlarda dökülme söz konusuysa bir uzmana danışılması gereklidir. Saç dökülmesi saç lazeri, PRP gibi çeşitli saç tedavileriyle azaltılabiliyor ya da önlenebiliyor olsa da yoğun dökülme yaşanmış kişilerde kalıcı çözüm olarak saç ekimi operasyonu gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi, yok olan saç köklerini geri kazanmanın kalıcı bir çözümüdür. Kalıtsal veya dış etkenlere bağlı olarak saç dökülmesi sonucu saç köklerinin kaybolması, buna bağlı oluşan kelliğin kalıcı çözümü olarak 90’lı yıllardan bu yana cerrahlar ve hastalar tarafından tercih edilen cerrahi girişimdir. Saç ekimi foliküler ünite adı verilen saç kökü demetlerinin verici alan yani iki kulak arkasında bulunmakta olan ense bölgesinden alınarak saç olması istenen bölgeye taşınması işlemidir. Saç ekimi aslında komplike bir girişimdir. Ekilen saçın doğal gözükmesi için ayrıca verici alana zarar verilmemesi saç ekimi girişiminde çok önemlidir. Bu nedenle hastane veya klinik ortamında konusunda profesyonel ekipler ve deneyimli bir anestezi doktoruyla gerçekleştirilmesi şarttır.

Güncel teknolojiyle birleşen saç ekimi, saçı dökülen kişilere kolay ve pratik çözümler sunabilmektedir. Saçları dökülmesi sorunu yaşayan kişiler saç ekimiyle hayallerindeki gür ve hacimli saçlara artık kolaylıkla kavuşmaktadır. Siz de eğer saç ekimi düşünüyorsanız bu şanslı kişilerden biri olabilirsiniz.

Saç ekimi, sağlıklı saç köklerinin verici alandan alınmasıyla, başın saçlanması istenilen bölgelerine yerleştirilmesidir. Sağlıklı ve güvenilir bir aşama ve sonuç sağlanması için, kişiye özel bir tedavi geliştirilmesi uygundur. Steril ve hijyenik bir hastane veya klinik ortamında yapılması saç ekiminde yaşanabilecek riskleri her zaman için en aza indirecektir. Saç ekiminin, uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi, sağlıklı ve başarılı bir sonuç için çok önemli bir kriterdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu