Liposuction – Yağ Aldırma

Liposuction (Liposakşın) Yağ Aldırma ile Sizde Kusursuz ve Kıvrımlı Bir Vücuda Sahip Olun!

Liposuction ile Daha Kıvrımlı Vücuda Kavuşun!

Bölgesel yağların giderilmesinde Liposuction sizlere en iyi sonucu verir. Sadece tek bir seansta bile fazla olan inatçı yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bize danışmadan karar vermeyin!

Liposuction (Yağ Aldırma veya yağ emme) ya da halk arasında bilinen adıyla “liposakşın ameliyatı”, bel, karın, bacak, kalça, sırt, kol ya da boyun bölgesi gibi vücudun değişik bölgelerindeki yağ dokusunun alınması için estetik cerrahide en sık başvurulan işlemlerden biri olarak dikkat çekmektedir. Liposuction sonrası bu bölgelerin şekillendirilmesi ve kontürünün düzeltilmesi mümkün olabilmektedir. Ancak Liposuction ameliyatının hiçbir zaman bir “kilo verme” yöntemi olarak düşünülmemesi gerekmektedir. Bu prosedür daha çok vücudun bölgesel fazlalıklarının giderilmesi ve şekillendirilmesine olanak sağlamaktadır.

İçerikler

Liposuction Nedir?

Liposuction, vücudun farklı bölgelerinde biriken yağların kalıcı olarak giderilmesini sağlayan yağ alma operasyonudur. Liposuction uygulaması ile vücutta bulunan fazla yağlar değil, içlerinde yağ bulunan hücreler emilerek alınmaktadır. Kontrollü bir şekilde yapılan yağ emilimi sayesinde kişiler daha ince görünür. Yağ hücrelerinin sayısı ergenliğe kadar artmaktadır. Ergenlikten sonra yağ hücrelerinin sayısında bir artış olmaz.

Kişilerde kilo alımı yağ hücrelerinin sayısına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yağ hücreleri erkeklerde ve kadınlarda bölgesel olarak farklı bölümlerde bulunmaktadır. Genellikle kadınlarda ve erkeklerde göbek ve bel kısımlarında yağ hücresi sayısı, vücudun diğer bölgelerindeki yağ hücrelerine oranla daha fazladır. Çeşitli nedenlerden dolayı fazlalaşan yağlar, yağ hücrelerin içine yerleşerek hacim olarak büyümesine neden olurlar. Liposuction ile yağ hücrelerinin sayısı azaltılmakta ve yağ birikmelerinin önüne geçilmektedir. Liposuction, vücudun her bölgesine uygulanabilen estetik bir müdahaledir. İnatçı bölgesel yağlardan kurtulmak için oldukça etkili bir yöntem olan Liposuction hastalara hızlı bir iyileşme süreci sunmaktadır. Bu bakımdan hastaların vücut şekillendirme ameliyatları arasında birinci tercihi olmaktadır.

Liposuction uygulamasında yağ vakumlama operasyonu sayesinde hücre sayısı yarı yarıya azaltıldığı için sonraki zamanlarda kişinin vücudunda yağ birikimi olsa bile bu fazla oranda olmayacaktır. Liposuction uygulamasında ince mikro kanüller kullanıldığı için ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmaz. Bu uygulamada yağ birikimi olan alana anestezik bir ilaç kullanılarak bölgesel yağlar akışkan bir duruma getirilir. Böylece yağların dışarı çekilmesi çok daha pratik bir hale gelir.

Hangi Durumlarda Gereklidir?

Liposuction, diyet ve egzersize rağmen istenen sonucun alınamadığı vücut bölgelerinde kullanılıyor. Bazen de erkeklerde meme küçültme için kullanılabiliyor. Ayrıca çeşitli estetik cerrahi prosedürlerine yardımcı kombine yöntem olarak modüle edilebiliyor. Liposuction ile yağ fazlalığı olan bölgedeki yağ hücresi sayısının azaltılması hedefleniyor. Alınan yağ miktarı, uygulamanın yapıldığı alanın görünümü ya da hacmine bağlı olarak değişiyor. Uygulama sonrası ortaya çıkan kontür değişikliği, kilo sabit kaldığı sürece genellikle kalıcı oluyor. Elastikiyetini kaybetmiş cilt yapısında Liposuction yapılan bölgedeki deri gevşeyebiliyor. Bunun için de germe prosedürleri sürece eklenebiliyor.

Liposuction’ın selülit ya da çatlak gibi diğer cilt yüzeyi düzensizliklerinin giderilmesinde kullanılan bir yöntem olmadığının akıldan çıkarılmaması gerekiyor. Damar tıkanıklığı, koroner arter hastalığı, diyabet ve immün sistemi zayıf olan kişilerde Liposuction önerilmiyor. Uygun hasta grubunda yapılırsa Liposuction zararları hakkında kaygı duymayı gerektirecek bir sonuçla karşılaşılmıyor.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Çoğu zaman genel anestezi altında yapılan işlem sırasında inceltilmesi planlanan bölge özel bir sıvı ile şişiriliyor. Bu sıvı, yağ hücrelerini şişirerek emilmeye hazır hale getiriyor. Yaklaşık 20 dakika sonra özel kanüller yardımıyla yağ hücreleri emiliyor. Ciltte sadece kanüllerin giriş yaptığı yaklaşık bir santimlik izler kalıyor. Bu izler de zaman içerisinde kayboluyor.

Liposuction ile Hızlı Sonuç

Liposuction işleminden hemen sonra kişideki incelme gözle görülecek şekilde belirgin olmaktadır. Operasyon sonrasında ameliyatın normal etkilerinden dolayı ödem ve şişlik oluşabilmektedir. Bu ödem incelme konusunda Liposuction uygulamasından çıkan kişileri yanıltabilmektedir. Ancak bu durum uygulamanın normal bir sonucudur. En etkili ve gözle görülür net sonuçlar operasyondan 3 ay sonra belli olmaktadır. Vücut kontürünün daha belirgin olarak ortaya çıktığı ve vücut hatlarının çekici bir incelikte olduğuna üç ay sonra siz de şahit olacaksınız.

Liposuction Kimlere Uygundur?

Liposuction uygulaması hareketsiz hayat biçimi ve yanlış beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak ortaya çıkan bölgesel vücut yağlanmalarını gidermek için yapılan vücut şekillendirme operasyonudur. Unutulmaması gereken Liposuction uygulamasının bir zayıflama ya da zayıflatma operasyonu olmamasıdır. Liposuction, diyet ve spor ile bir türlü gitmeyen inatçı yağ kütlelerinin alınması ve şekillendirilmesi işlemidir. Vücutta basen, kalça, karın altı, göbek, diz, gıdık, ense gibi bölgelerdeki yağlanmalar oldukça zor kaybolan bölgesel yağlardandır. Liposuction spor ve diyet uygulamalarına direnen formdaki yağların eritilmesine ve vücuttan dışarı çekilmesine yönelik yapılan cerrahi bir müdahaledir.

Liposuction uygulaması için ideal hastalar kilo fazlalığı olmayan ve deri elastikiyeti iyi durumda olan hastalardır. 18 yaşından itibaren Liposuction yapılabilir. Bu operasyon için çok fazla kilosu olan kişiler uygun değildir. Liposuction uygulaması vücut kitle indeksine göre değişebilmektedir. Vücut kitle endeksi değerlerinize göre Liposuction uygulaması için uygun olup olmadığınızı rahatlıkla anlayabilirsiniz. Vücut kitle indeksinizi hesaplamak için boyunuzu kendisiyle çarpın ve çıkan sonucu kilonuza bölün. Elde edilen sonuç 32 birim değerinden fazla ise bu operasyon için uygun değilsiniz demektir.

Liposuction kilolu hastalara da uygulanabilir ancak bu noktada şunu belirtmekte yarar var, Liposuction kilo vermeye yardımcı olmaz, bir zayıflama tedavisi değildir. Vücut kıvrımlarının belirginleştirilerek daha ince görülmesini sağlar. Liposuction ile vücut hatları inceltilerek daha düzgün formda bir vücut oluşturulur.

Bölgesel ve erimeye direnç gösteren yağlanmalar haricinde kilo problemi yaşayan hastaların ilk önce doktor kontrolünde diyet programına başlamaları, spor programına uyarak fazla kilolardan kurtulmaları Liposuction öncesinde önerilmektedir. Bu aşamadan sonra Liposuction tedavisi daha uygun olacak ve bir türlü kurtulamadığınız yağ fazlalıklarından bu şekilde vücudunuzdan uzaklaştırabileceksiniz.

Liposuction uygulaması diğer birçok estetik operasyonda olduğu gibi sağlık durumunda bozukluk olan hastalarda, kalp hastalarında, diyabeti olan kişilerde, metabolizma hastalıkları ya da rahatsızlıkları olan hastalarda, anesteziye karşı duyarlı olan hastalarda uygulama endikasyonu koyulmadan önce mutlaka bir dizi testler uygulanmalı ve risk faktörleri belirlenmelidir. Risk faktörleri giderilmeden uygulanmaması gerekir. Yine aynı şekilde gebelere ve yeni doğum yapmış kadınlara uygulanmamaktadır. Sigara bağımlılığı yaşayan hastalar sigarayı bırakmadan Liposuction operasyonu uygulanması doğru değildir. Çok sık kilo alıp veren hastalarda, vücut elastikiyeti zarar gördüğü ve derinin içi boşalttığı için Liposuction uygulaması çok mümkün değildir. Bu hastaların öncelikle kilo almamaya karşı istikrar sağlaması gereklidir. Eğer deri çok fazla sarkmışsa, toparlanması zor görünüyorsa o zaman diğer estetik operasyonların uygulanması daha doğru olmaktadır.

Bunun yanı sıra cilt kalitesi de Liposuction için çok önemlidir. Sık kilo alıp veren kişilerin cilt elastikiyeti deforme olur, çatlaklar görülebilir. Bu tip kişiler için Liposuction uygun değildir. Cilt altı yağ dokusu da Liposuction’da dışarı çekildiği için derinin kendini toplaması için elastikiyetinin iyi olması gereklidir. Cilt elastikiyeti yok olan kişiler için karın germe ameliyatını önerebiliriz.

Liposuction Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction işleminden sonraki 15 gün boyunca özel olarak üretilmiş korse giymeniz önerilir. Gece-gündüz giyeceğiniz bu korse ameliyat olan bölgenin sıkılaşmasına yardımcı olacak ve ödem toplamanızı önleyecektir. Yapılan işlem sonrasındaki form verilen bölgenin şeklinin korunması sağlanır. Hasta özelliklerine göre ve hastadan alınan yağ oranına göre korselerin çeşitli kullanım süreleri bulunmaktadır. Dört ile sekiz haftaya kadar çıkabilen kullanım süresini doktor belirlemekte ve önermektedir. Her ameliyat sonrasında olduğu için Liposuction sonrasında da ödem ve şişlik görülmesi normaldir. Zaman geçtikçe morluklar geçer ve şişlikler de inmeye başlar. Ameliyattan sonra hızlıca günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Operasyondan 3-4 hafta sonra normal egzersizlerinizi yapmanızda, 4-6 hafta sonra ise denize girmenizde herhangi bir sakınca yoktur.

Liposuction (Liposakşın) Uygulaması Nasıl Yapılır?

Liposuction uygulamasında kişilerin bölgesel yağları, belli bölgelerde toplanan cilt altı yağ dokuları vakum ile dışarı çekilir. Bu ameliyatta kanüller kullanılarak yağlar vücuttan atılır.

Liposuction kelime kökeni yağ – emmek anlamına gelir. Yani vücudunuzdaki bölgesel yağlar emilerek dışarı atılır. Herhangi bir spor yapmadan, diyet yapmadan Liposuction ile kolaylıkla vücudunuza şekil verebilir ve fazlalıklarınızdan çok kolay ve konforlu bir biçimde kurtulabilirsiniz. Uygulamadan önce, cerrah tarafından belirlenen bölgeye çizgiler çekilerek verilecek form belirlenir. Çoğunlukla genel anestezi altında uygulanan Liposuction uygulamasında, öncelikle cilt üzerine yaklaşık 1,5- 2 milimetre boyunda kesiler açılır. Bu minik kesilerin içerisine kesilerden daha ince olan kanüller yerleştirilir. Kanüller hafifçe oynatılarak kişinin vücudundaki inatçı yağların yerinden oynamasını, parçalanmasını, gevşetilmesi ve en hızlı biçimde boşaltılması sağlanır. Liposuction’da kullanılan vakum gücüyle çalışan kanüller, kişinin bölgesel yağlarına odaklanarak bunların dışarı atılmasını sağlar. Böylece Liposuction uygulamasında maksimum verim sağlanır. Operasyondan sonra vücut içerisinde oluşan sıvının dışarı akmasını sağlamak aynı zamanda ödem oluşumunu da engellemek amacıyla kesiler bir süre açık bırakılır. Uygulamanın tamamlanmasından sonra kesilere dikiş atılır. Daha sonra Liposuction yapılan bölge sıkı bir şekilde bandajlanır.

Liposuction ameliyatının başarısı kişinin vücut kitle endeksi ve cilt kalitesine bağlıdır. Ameliyatın süresi Liposuction yapılan alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir.

Liposuction’da Ne Kadar Yağ Alınabilir?

Liposuciton yapılacak bölgeye çizimler yapılarak operasyonun taslağı oluşturan cerrah, ortalama olarak bir Liposuction seansında maksimum 5 litreye kadar yağ alınabilmektedir. Tek bir Liposuction seansında birden fazla bölgeden yağ çekilebilir. Genellikle tek seans yağ çekim işlemi için uygun olur. Eğer aynı bölgeden yağ çekimi yapılacaksa ortalama olarak 40 gün beklenmelidir.

Liposuction Sonrası Tekrar Yağlanma Olur Mu?

İnsan vücudu sürekli olarak yağ üretir. Bu nedenle Liposuction sonrası tekrar yağlanma olmaz diye bir kural yoktur. Bu aşamada önemli olan sizin diyet ve beslenme programınızdır. Operasyon sonrasında tekrar kilo almamak için uygulama sonrasında yaşam şekli, egzersiz yapılması ve diyet kurallarına uyulması önem taşımaktadır. Çok sık kilo alma ve verme durumları uygulama tekrarına sebep olabilir. Liposuction operasyonu genellikle yağ oranının yüksek olduğu bölgelerden alınan yağ hücrelerinin etkinliği üzerinde olumsuz bir etki oynar. Bu nedenle operasyon sonrası yoğun bir yağlanma görülmez. Liposuction yağları değil yağ hücrelerini hedef aldığı için etkisi kalıcıdır. Kişi beslenme düzenine dikkat ettiği sürece yağlanma tekrarlanmaz ve vücut kontürü tekrar bozulmaz.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

 • Kadın ve erkeklerin vücutlarında biriken inatçı yağ depolarında
 • Yanak, boyun, çene altı ve ense bölgesinde
 • Kolların iç bölgesinde
 • Kalça, uyluk, baldır, diz ve bileklerde
 • Karın, göbek ve bel bölgesine
 • Erkeklerde meme büyümesinde

Liposuction fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim?

Liposakşın fiyatları yapılan bölgeye göre değişiklik gösterir.

 

Vaser Liposuction Nedir?

Sıvı verme işleminden sonra yağ hücrelerinin daha kolay parçalanması için doku içinde bazı ek manipülasyonlar yapılabiliyor. Bunların başında ise özelleşmiş bir lazer probu ile yağ hücrelerinin parçalanarak emdirilmesi geliyor. Buna, ‘lazer lipoliz’ adı veriliyor. Yağ hücrelerinin parçalanması için ultrasonik ses dalgaları da kullanılırsa işlem ‘vaser liposuction’ olarak adlandırılıyor. Aynı amaçla radyofrekans dalgaları da kullanılabiliyor. Hangi yöntemin kullanıldığı fark etmeksizin, Liposuction’da en önemli faktör, cerrahın deneyimi ve el becerisidir. Sağlıklı ve genç kişilerden 10-12 litreye kadar yağ almak mümkünken 4 ila 6 litrelik yap alımı güvenli sınır olarak ifade ediliyor.

İyileşme Süreci Nasıldır?

İşlem sonrası hastanın genellikle hastanede kalması gerekmiyor ve birkaç saat sonra taburcu ediliyor. Ancak büyük hacimli yağ alımlarında bir gün hastanede takip öneriliyor. Hasta 1-2 gün içerisinde rahatlıkla günlük hayatına dönebiliyor. İşlem sonrası birkaç gün, yağ alınan bölgelerde ödemler gelişebiliyor. Günlük masajlarla bu ödemin dağıtılması; daha hızlı iyileşme ve düzgün vücut hatlarının oluşmasına katkı sağlıyor. Uygulama yapılan alana göre 6 hafta özel korse ya da bandajlar kullanması önerilebiliyor.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti), orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla derinin alınmasını kapsayan estetik cerrahi bir işlemdir. Karın germe ameliyatında, karın duvarı kaslarının sıkılığı ve gerginliği sağlanarak, fazla deri ve yağlar alınarak, hastaya dümdüz bir karın görünümü yaratılır. Karın germe ameliyatı genellikle hamilelik, aşırı kilo alıp verme sonucunda, karın derisinde sarkma ve kaslarında deformasyon oluşan kişilere uygundur.

Aşırı kilo kaybının negatif yan etkilerinden en gözle görünür olanı karın bölgesindeki derinin gevşemesi, bollaşması ve dolayısıyla sarkmasıdır. Çoğu zaman da özellikle birkaç doğum yapmış anneler için karın sarkması sinir bozucu olabiliyor. Hassas bir dönemden geçen anneler karın germe ameliyatı ile daha fit ve daha sıkı bir karın görünümüne sahip olmak için sabırsızlanıyorlar.

Bollaşan karın derisini yeniden sıkılaştırmak, deforme olan kasları onarmak için karın germe ameliyatı yaptırabilirsiniz. Karın germe estetiği herkesin istediği hayalini kurduğu vücuda sahip olmasını amaçlıyor.

Karın Germe Ameliyatı ile Sarkmaya Son!

Doğum sonrası veya kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkmayı karın germe estetiği ile yok etmek mümkün!

Karın Germe Ameliyatına Uygun Muyum?

Karın germe ameliyatına karar vermeden önce karın bölgesindeki kas ayrılması ve sarkmanın derecesini belirlemek önemlidir. Özellikle ilk muayene de otururken ve ayakta karın derisinin sarkması ve elle muayene ile karın kaslarının ayrılıp ayrılmadığı kontrol edilmelidir. Sarkmanın göbek deliğinin üstünde ve altında olmasına, ayrıca karın kas ayrılmasının derecesine göre tam veya mini karın germe yapılması yönünde karar verilir. Eğer göbekte fıtık mevcut Karın germe ameliyatı sarkmanın derecesine göre iki farklı şekilde yapılabilir

Tam Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Tam karın germe ameliyatı 3 problemin düzeltilmesini hedef alır;

 • Gevşeyen cilt görünümü
 • Karın bölgesindeki ayrılan ve yırtılan kaslar
 • Sarkan deri

Tam karın germe ameliyatı ile;

 • Sarkan karın derisi kesilerek vücuttan atılır,
 • Karın derisi gerilerek daha düz bir karına sahip olmanız sağlanır,
 • Göbek deliği yeniden konumlandırılır,
 • Ayrılan Rektus abdominis kaslarının sıkılaştırılır ise karın germe ile fıtık ameliyatı bir arada yapılabilir.

Diastasis Rekti veya Abdominal Ayrılma Nedir?

Yeni doğum yapan annelerin %60’ında kas ayrılması yani Diastezis Recti problemi görülür. Diastasis Recti yani karındaki baklava kaslarının ortadan ayrılması durumu doğum yapan kadınlar arasında yaygındır. Uterus büyüyen bebeğe uyum sağlamak amacıyla karın kaslarını germektedir. Tekli, ikiz ya da çoğul gebeliklerde karın içindeki basınç artar. Bu bebeğin büyük olması ile de gerçekleşir. Kaslar olması gereken normal yapısını kaybederek aşırı derecede esneyerek orta hattan ayrılır. Hamilelik döneminin sonuna gelindiğinde kadınların karnında 9 cm ila 35 cm arasında genişleme olduğu görülür. Karın bölgesindeki bu büyüme abdominal kasların ayrılmasına veya kas rectusunun yırtılmasına yol açar. Abdominal kaslarda görülen bu deformasyon için cerrahi müdahale ile birleştirilmesi gereklidir.

Karnın düzleşmesi için yapılan ağır kaldırma egzersizleri ya da çömelme hareketleri Diastasis Recti problemine neden olan bir başka sebeptir. Bu durum kadınlarda idrar kaçırma, göbekte sarkma ve karında mide bölgesinden başlayan şişkinliğe sebep olur. Diastasis Recti problemi kadınlarda ağırlık merkezi değiştiğinden sırtta ve pelviste ağrıya yol açar, fıtık gelişmesine zemin hazırlar ve fıtık oluşumuna yol açar. Tam karın germe ameliyatı ile karın bölgesindeki bu kaslar orta hatta getirilir, parantez açıklığına sahip deformasyon birleştirilerek tedavi edilir ve karın kasları sağlam bir şekilde dikilerek eski görünümüne kavuşması sağlanır. İleri zamanlarda oluşması muhtemel fıtıklar ve daha büyük karın deformeleri de bu şekilde önlenmiş olur. Karın germe ameliyatı sonrası hastanın karnı düz, gergin ve estetik bir görünüme sahip olur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı hastanede gerçekleştirilmesi gereken bir ameliyattır. Tam ve mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Karın germe ameliyatında hangi operasyonun uygun olduğu ve size yapılacak işlemin ayrıntıları, doktorunuz ile görüşmeniz sonucunda belirlenir. Karın germe ameliyatı sarkan alanın büyüklüğüne ve karın germe ile liposakşın birlikte yapılmasına bağlı olarak 4-6 saat sürmektedir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8-10 cm altında kalan bir kesi hattı yapılır. Göbek deliği üzerindeki alana kadar karın derisi kaldırılır. Karın kasları görünür hale getirildikten sonra, kasların arasındaki açıklık onarılır.

Sonra karın derisi istenen görünümü elde edilene kadar gerilir. Gerilme istenen şekle ulaştığında karın derisi ve deri altı dokusunun fazlalığı kesilerek çıkarılır. Dikişler pubis bölgesi üstü sezaryen izinin olduğu yerde birleştirilerek kapatılır. Bu arada göbek deliği yeri yeniden konumlandırılarak, göbek deliği bu alana taşınır. Eğer gerekirse göbek deliği yeniden tasarlanır. Fazla yağlanma ve bölgesel yağ alanları var ise karın germe ile liposakşın birleştirilebilir. Liposuction ile fazla bölgesel yağlar dışarı çekilir. Göbek bölgesinde, göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Göbek deliği bölgesi de yeniden dikilerek yerleştirilir. Gerekli bölgelere diren denilen içerde biriken sıvı ve kan birikintilerini dışarı taşıyan kanüller konur. Karın germe ameliyatından hemen sonra hastaya uygun özel korse giydirilir.

Tam Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Büyük miktarda kilo kaybı olan veya doğum sonrası özellikle çoğul ya da büyük gebelik yaşayan kişilerde, karın derisinde gevşeme ve sarkma meydana gelir. Normal ölçülere ve ortalama kiloya sahip olan kişilerde bile bazen karında bir miktar fazlalık, gevşeklik ve göbek sarkması oluşabilir. Göbek sarkmasının en önemli nedenleri; genetik kaynaklı karın derisinin gevşekliği ve çabuk deforme olması, çoğul gebelikler, daha önce geçirilen cerrahi işlemler ve aşırı kilo değişiklikleridir. Deri ve derialtı yağ dokusunun çıkarılması, kasların sıkılaştırılmasını, karın derisinin yeniden gerilerek dikilmesi ve göbek deliğinin yeniden yapılandırılmasını içeren karın germe ameliyatı, göbek sarkmasını gidererek, karın bölgesi estetik bir şekilde düzeltilir.

Eğer daha sıkı ve düz bir karın elde etmek istiyorsanız, karın germe ameliyatı sizin için en uygun çözüm olacaktır. Karın germe işlemi aşırı yağın ve fazla derinin alınmasını sağlar. Bazı olgularda gevşemiş ve ayrışmış olan kasları onarmak gerekebilir. Bu işlem de daha düz, gergin bir karın görünümü sağlar.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

Karın germe ameliyatı sonrasında uyandığınızda unutmamalısınız ki karnınızın çevresinde baskılı bir sargı olacaktır. Bu sargı ameliyat sonrasında oluşabilecek şişme, ödem ve kanamayı azaltmak içindir. Bütün bunlarla birlikte cildin altına yerleştirilmiş dren tüpleri olacaktır. Bu tüpler 24-48 saat içerisinde alınacaktır. Bu drenler içeride olabilecek minimal kanama ve sızıntıların cilt altında kalmasını, drenaj yapmak sureti ile önleyecektir.

Karın germe ameliyatından sonra dizlerinizin arkasında 1-2 yastık olacak şekilde yatmanız önerilir. Bu yastıklar bacaklarınızın bükülü vaziyette olmasını sağlayacak ve böylece karın bölgesindeki gerginliği azaltacaktır. İlk birkaç gün karın bölgesindeki gerginlik nedeni ile eğik bir vaziyette yürüyecek sonraki günlerde, aşamalı olarak yavaş yavaş dik konumda yürüyebileceksiniz. Operasyon sonrasındaki 1 hafta 10 gün boyunca 45 derecelik açı ile yatılması ve ev içinde eğimli durulması gerekmektedir. Böylelikle izler kısa sürede iyileşir ve kesi bölgesi gereğinden fazla gerilmez.

Karın germe ameliyatı sonrası deri altında kan toplanması (hematom), enfeksiyon, yara dokusu problemleri çok nadir fakat olası komplikasyonlardır. Bunlara karşı operasyon sahasına mutlaka diren (içeride biriken kanı boşaltacak boru) konmakta, antibiyotik, yara alanı için uygun pansuman ve gerekli destekleyici ilaçlar (yara izini düzelten jeller, masajlar) uygulanmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrası, 2 gece hastanede kalınır. Hastaya özel korse giydirilerek sosyal ve iş yaşamına bir an önce kavuşması sağlanmaktadır. Hasta normalde operasyon sonrası 5-6 günden itibaren günlük hafif aktivitelerine dönebilir. 15-18 günde aktif yaşamına başlayabilir. 6-8 haftada spor aktiviteleri yapabilir hale gelir. Operasyon sonrasında özel olarak tasarlanan korsenin kullanımı en az iki haftadır ancak korseyi 4-6 hafta giymeye devam etmeniz önerilir.

Karın Germe Ameliyatında İz Kalır Mı?

Tam bir abdominoplasti de bikini çizgisi denilen iç çamaşırı içinde bir iz kalmaktadır. Tam karın germe operasyonundaki kesi çizgisi sezaryen çizgisinden uzun olmaktadır. Sezaryen izi ile aynı yerde, yönü belin iki yanına doğru olan biraz daha uzun bir dikiş izi alanı olur. Bu çizgi bikini altında kalacak şekilde planlanmaktadır. Karın germe sonrasında dikişler iyileşene kadar izlerin oluşumunu azaltmak için çok germemek önerilir. Ayrıca silikon bantlar ile bu dikiş izi bölgesi desteklenerek izlerin hızla silikleşmesi sağlanır. Mini karın germede ameliyat izi sezaryen izi kadardır. Hatta sezaryen yapılan izin olduğu bölgeden açılır. Germe işlemi yapıldıktan sonra iç çamaşırı içinde kalacak bir iz kalır.

Karın germe sonrası izler 1 sene sonra hala kalıcı şekilde görülüyorsa lazer tedavileri ile izler silikleştirilebilir. İz tedavisinde en etkili lazer fraksiyonel lazerdir. 4-6 seansta karın germe ameliyat izleri giderilebilir.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Hamile Kalınabilir Mi?

Karın germe ameliyatından sonra hamile kalabilirsiniz. Karın germe ameliyatı doğumu etkilemez. Fakat kısa zaman içerisinde çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için karın germe ameliyatını ertelemek en akılcı karar olacaktır. Çünkü karın germe sonrası tekrar gebe kalındığında ameliyatın etkileri bozulabilir ve yeniden tekrar karın germe gerekebilir.

Eğer sigara içiyorsanız, karın germe ameliyatından sonra en iyi sonucu almak için sigarayı azaltmanın hatta bırakmanın en doğru karar olduğunu bilmeniz gerekir. Sigara vücudumuzdaki damarları daraltmak sureti ile kan akımını azalttığından yavaş ve kötü bir iyileşme gerçekleşecektir. Aspirin gibi bazı ağrı kesiciler ve doğum kontrol ilaçları kanamayı arttırabileceğinden karın germe ameliyatından birkaç hafta önce kesilmelidir. Fiziksel muayene karın germe ameliyatı için iyi bir aday olup olmadığınızı ortaya koyacaktır. Unutulmamalıdır ki abdominoplasti direkt bir kilo verme ya da karın yağlarından kurtulma operasyonu değildir, vücut hatlarını düzeltme ve iyileştirme ameliyatıdır.

Tam Karın Germe Ameliyatı ve Liposakşın Beraber Yapılır Mı?

Tam karın germe ameliyatı ile Liposuction ile beraber yapılması oldukça yaygındır. Zaten karın bölgesi düzeltildiğinden, özellikle bel çevresi yağları alınır ve karın bölgesi görünüm olarak tamamen yeniden yapılandırılmış olur. Ayrıca istenirse bacak ve kol Liposuction da karın germeye eklenebilir. Ancak Liposuction yapılacak alanların büyüklüğü önemlidir. Bu kararı doktorunuzun vermesi daha doğru olacaktır. Eğer karın germede çıkarılacak deri ve yağ tabakası fazla ise karın çevresi liposakşını işleme eklenebilir ancak kol, bacak kalça gibi ek alanların yapılması sağlığınız açısından tehlikeli olabilir. Bir anda vücuttan fazla miktarda doku alınması dolaşım sistemini bozabilir aşırı kan kaybına yol açarak sağlığınız için problem teşkil ederek komplikasyonlara neden olabilir.

Liposuction ile vücuttan çekilen bölgesel yağları, vücut ve yüz şekillendirmek amacıyla kullanılabilir. Unutulmamalı ki yağlarımız kıymetlidir. Karın bölgesinden çekilen fazla yağlar kişinin meme büyütme estetiğinde, yanak estetiğinde veya popo büyütme estetiğinde değerlendirilebilir. Kombine estetik ameliyatları hastanın daha etkili değişimler yaşamasına ve daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Mini karın germe ameliyatı, karnın alt kısmında oluşan yüksek orandaki yağlanma sonrasında, esnekliğini kaybetmiş ve aşağıya doğru sarkmış karın derisine uygulanan cerrahi bir işlemdir. Mini karın germe estetiğinde öncelikle karnın alt kısmında bulunan yağlar, Vaser Liposuction yöntemi ile vücut dışına çıkarılır. Mini Abdominoplasti ameliyatında, kasık bölgesi üstünde tam karın germe işlemine oranla daha küçük bir kesi ile yapılmaktadır. Karın derisini germe işlemi kasık üstü ile göbek arasında yapılmaktadır, göbek deliğine dokunulmamaktadır, karın gerginleştirilip dikişler alındıktan sonra göbek deliği biraz aşağı çekilmiş görünmektedir.

Mini karın germe estetiği özellikle alt karın kaslarında zayıflıkla beraber sarkmış, gevşemiş ve toparlanamayan alt karın derisine yönelik bir prosedürdür. Karın germe ameliyatında karnın üst bölgesine dokunulmaz. Sadece alt karın bölgesinde işlem yapılır. Mini karın germe öncesinde hastaya diyet tedavisi uygulanarak bir miktar kilo kaybetmesi sağlanır. Mini karın germe ameliyatında karın ve bel bölgesinde Vaser Liposuction işlemi ile kalan yağlar alınır ve yapılacak olan operasyon ile karın bölgesinde bulunan kas ve bağ dokuları birbirlerine doğru yakınlaştırılarak dikilir ve sağlam olması sağlanır.

Mini karın germe ameliyatında göbek deliğine dokunulmaz ve yeri değiştirilmez. Karnın üst bölümünde de yağlanma bulunan hastalarda tam abdominaoplasti önerilir.

Mini Karın Germe Nasıl Yapılır?

Mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında 2-4 saat arası sürmektedir. Ameliyat genel anestezi altında hastanede yapılır. Mini karın germede hedeflenen göbek deliği altındaki fazla derinin çıkarılması olduğundan, kesi sezaryen izinin olduğu yerden ve hemen hemen sezaryen izi kadar bir açıklıktan yapılır. Göbek altı kaslardaki ayrılma bu bölgeden açılarak dikilir. Fazla deri dikiş bölgesi ile orantılı şekilde kesilerek çıkarılır. Ameliyatın sonucunda sadece ve sadece pubik bölge üstünde kısa bir iz olacaktır. Karın germe ameliyatında kullanılan dikişler estetik dikiştir ve operasyon sonrasında alınmasına gerek olmaz. Bu özel iplikler vücut tarafından tamamen emilir. Mini karın germe ve Liposuction beraber kullanılabilir ve hastadan alınan yağlar, yine hastanın ihtiyacına göre vücudun başka bölgelerine transfer edilerek kullanılabilir. Ameliyat sonlandıktan sonra hastaya özel bir korse giydirilir.

Mini Karın Germe Sonrası İyileşme Nasıldır?

Mini karın germe operasyonundan sonra aşırı düzeyde ağrı hissedilmemektedir. Ameliyat öncesinde yapılan genel anestezi etkisini uzun bir süre devam ettirmektedir. Operasyon bitiminden sonra hekimin tavsiye edeceği ağrı kesiciler ile beraber ağrı azaltılmaktadır. Ameliyat sırasında giydirilen korsenin 2-4 hafta kullanılmasına devam edilmesi önerilir. Korse hem bu bölgede ödem oluşumunu engeller hem de ameliyat sonucunun daha iyi olmasını sağlar.

Hastanın yemek yemesine operasyondan iki saat sonra izin verilir. Bu aşamada hasta yerinden kaldırılıp yürütülür ve kan dolaşımının hızlanması sağlanır. Mini karın germe ameliyatından 24 saat sonra duş alınması tavsiye edilir. 3-4 gün sonra rutin hayata dönmekte bir sakınca olmamaktadır.

Karın Germe Estetiği Kalıcı Mıdır?

Karın germe estetiğinden sonra yeniden yapılandırılan karın kasları ve karın derisinin esnememesi için kişinin diyetine dikkat etmesi gerekmektedir. Yeniden kilo alımı ve yeni bir gebelik ameliyat etkilerini bozabilir. Özellikle erkeklerde aşırı kilo alımı ve kadınlarda yeni bir gebelik karın germenin etkilerini bozarak tekrar yapılması gerekebilir.

Bol su ve sağlıklı besinlerin belirli oranda yenildiği beslenme programıyla kişi yeniden kilo almaz ise alt karın bölgesinin estetik görünümü de aynı kalacaktır.

Karın Germe Sonrası Cinsel İlişki Ne Zaman Yapılabilir?

Karın germe büyük bir ameliyattır. Özellikle tam karın germede dikişlere iyi bakılması ve fazla gerilmemesi gerekir. Bu nedenle cinsel hayatınıza 2 hafta sonrası dönmeniz tavsiye edilir. Bu süreç ağrı ve gerginlik devam ediyorsa uzayabilir. Herhangi bir aşamasında doktorunuzun tavsiyesine uymanız önerilir.

Karın Germe Ameliyatı ve Meme Estetiği Beraber Yapılabilir Mi?

Karın germe ameliyatı ile beraber meme estetiği birlikte yapılabilir. Özellikle meme küçültme veya dikleştirme en çok tercih edilen kombinasyondur. Karın germe ameliyatı tercih edenler genellikle tüm vücutlarında bir iyileştirme isterler. Bu nedenle karın germe ile beraber Liposuction ve meme estetiği ve hatta popo büyütme en çok istenen kombine ameliyatlardır. Hastanın sağlığı izin verdiği süreçte birlikte yapılmasında bir sakınca yoktur. Ancak bazen bu kombine ameliyatların iki seferde yapılması tercih edilebilir.

Karın Germe Sonrası Korse Kullanım Süresi Nedir?

Karın germenin mini veya tam karın germe olmasına göre korse kullanım süresi değişir. Mini karın germede 2-4 hafta kullanımı önerilirken, tam karın germede 4 hafta kesintisiz kullanımı gerekir ve bu süreç 6 haftaya uzayabilir. Korse ameliyattan hemen sonra daha sıkı giyindirilir iken bir hafta sonra bir miktar gevşetme yapılabilir. Ancak ilk hafta ödem oluşumunu ve sıvı birikimini azaltmak için korsenin sıkılığı önemlidir.

Doğum Sonrası Çatlaklar Karın Germe ile Geçer Mi?

Karın germe ameliyatı ile özellikle göbek altında kalan alt karın bölgesinde olan çatlaklar karın germe ile bir miktar gidebilir. Özellikle gebelik sonrası alt karın bölgesinde yoğunlaşan çatlakları azaltır. Ancak çatlaklar üst karın bölgesinde ise bir etkisi olmaz. Çatlak tedavisi olarak fraksiyonel lazer kullanılabilir. Özellikle çatlaklar kırmızı renkte ise erken dönemde yapılan lazer tedavileri oldukça etkin olacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyat fiyatları mini karın germe ya da tam karın germe ameliyatı yapılmasına göre değişkenlik gösterir. Karın germe ameliyat fiyatını belirleyen bir diğer unsur doktorunuzun tecrübesi ve bu konuda uzmanlaşmış olmasıdır.

Vaser Hi-Def

Vaser Hi-Def ile Estetik, Kaslı ve Doğal Görünüm Yakalayın!
Vücudunuzdaki inatçı yağlar diyet ve egzersiz gibi uygulamalarla gitmiyorsa Vaser Hi-Def Uygulamasını deneyin!

Vaser Hi-Def Liposuction Nedir?

Vaser Hi Def Liposculpture olarak da bilinen High Definition Vaser Liposuction işlemidir. Vücudun doğal kontürünü vurgulamak veya kişinin hayal ettiği forma ulaştırılmasını sağlayan son dönemlerin en çok tercih edilen estetik cerrahi uygulamasıdır. Vaser Hi-Def Liposculpture klasik liposuctiondan farklıdır, çünkü geleneksel liposuction, Hi-Def kadar detaylı ve ayrıntılı bir şekilde vücut şekillendirmesi sağlamayı desteklemez. Vaser destekli Liposuction, kişilerin vücudunu şekillendirmek için yağları yüzeysel ve derin yağ doku tabakalarından ayırarak çalışır. Hi Def Vaser Liposculpture, VASER Liposuction teknolojisini kullanır. VASER, üstün teknolojisi sayesinde cilt yüzeyinin altında bulunan yağı dışarı atmak için ultrasonik dalgalar yaratır. Bu uygulama neredeyse vücudun tüm alanlarında sonuç verebiliyor. Kişinin bölgesel yağının en hassas bir şekilde dışarı atılması için milimetrik kanüller kullanılır. Böylece operasyon sonrası hiçbir iz kalmaz.

Bu uygulama, omuzlar, kollar, karın, kalçalar, bacaklar, baldırlar dahil olmak üzere tüm vücudun çoğunluğunda kullanılabilir. Vücut yağ oranınız çok yüksek olmamasına rağmen istediğiniz vücut şekli ve doğal kas görüntüsünü hala yakalayamadıysanız, yani vücut yağ kitle oranı %10-15 arasındaysanız, Vaser Hi Def sizin için oldukça uygun bir uygulamadır.

Neden Vaser Hi Def Liposuction Yaptırmalıyım?

Vaser Hi Def Liposuction özellikle erkek hastalarda genetik, hormonsal ve düzensiz beslenme sonucu yaşanan bölgesel yağlanmaların en etkili silahı haline gelmiş bir uygulamadır. En çok tercih edilen bu estetik prosedür ile yıllarca diyet, spor ve tedavi yöntemleri deneyimlemiş hastalar Vaser Hi Def Liposuction ile tanıştıkları için çok mutlu olduklarını belirtiyorlar. Vaser Hi-Def yani Vaser 2.0 teknolojisi bugüne kadar kullanılan dokuya en saygılı Liposuction işlemidir. Ultrasonik ses dalgaları, yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olur. Klasik Liposuction’da karşılaşılan sinir ve kan damarları deformasyonu bu işlemde görülmez.

Vaser Hi-Def Liposuction uygulamasının bir diğer avantajı ise yağ seçici özelliğinin olmasıdır. Böylece yağlar sıvılaştırılarak dışarı çekilir. Bu işlem sayesinde tek bir seansta klasik liposuctiona oranla çok daha fazla yağ çekilebilir.

Vaser Hi-Def Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Vaser Hi-Def operasyonu daha fit görünmek isteyen erkekler tarafından son zamanlarda oldukça tercih edilen bir operasyonudur. BMI, Body Mass Index (Vücut Kitle Endeksi) 30’un altındaki kişiler aynı zamanda çok önemli olan deri kalitesi makul ölçülerde olan genç ve orta yaşlı erkek hastalar için tamamıyla uygun bir işlemdir. Hi-Def olarak bilinen bu metot ileri bir lipofilling tekniğidir; belirli bölgelerde kas alanlarını, kas gölgelerini ve detaylarını bir heykele şekil verir gibi belirginleştirirken; alınan bu yağları istediğimiz bölgelerin ön plana çıkması amacıyla kullanmak mümkündür.

Vaser Hi-Def Liposuction’ın Klasik Liposuciton’dan Farkı Nedir?

Vaser Liposuction son birkaç yılda ve özellikle ‘hi def’ liposakşın ortaya çıkışından bu yana önemi anlaşılan bir teknoloji olmuştur. Teknoloji yağ hücrelerini parçalamak için tasarlanmıştır. FDA tarafından onaylı olan Vaser Liposuction büyük miktarda yağ greftleme (BBL) gerektiren durumlarda, yağ hücrelerinin daha canlı hayatta kalmasını sağlıyor. Her iki Liposuction tekniği de aynı genel sonucu elde etmek için etkili bir şekilde kullanılabilse de Vaser, geleneksel Liposuction’a oranla daha teknik çalışma gerektiriyor. Yağları çıkarmaya yardımcı olmak için yağ hücrelerini parçalamaya odaklanır. Vaser ultrason teknolojisini barındırır. Bu da dokuya saygılı ve daha hassas işlem elde etmemizi sağlar.

Vaser Hi-Def Sonrası İyileşme Sürecin Nasıldır?

Vaser Hi-Def ameliyatı genel anestezi altında hastane ortamında ortalama olarak 2 ila 4 saat arasında sürer. Operasyondan hemen sonra minimum 6 hafta korse kullanmanız önerilir. Kullanılan özel korse hem işlem sonrası ödem oluşumunu engelliyor hem de vücudun şeklini almasında destek oluyor. Ameliyat sonrasında ağrı hissedilmez, sadece operasyon bölgesinde minimal sızı şeklinde hafif bir ağrı duyabilirsiniz. Bu durum 3-4 gün içinde tamamen kaybolacaktır.

Vaser Hi-Def sonrasında 1 gece hastanede kalmanız gerekiyor, ertesi sabah taburcu olabilirsiniz. Vaser Liposuction sonrası iyileşme süresini takiben 2-3 gün sonra araba kullanmaya başlayabilirsiniz, hastaların çoğu fazla yorucu olmayan veya ofis işlerine devam edebiliyorlar. İşlem sonrası birkaç hafta yorucu egzersizlerden kaçınılması gerekiyor.

Vaser Hi-Def Sonrası Diyet ve Egzersiz Nasıl Olmalı?

Vaser Hi-Def sonrası beslenme düzeni ve yaşam şekli çok önemli. Vaser Hi-Def sonrası yapılacak diyet desteğiyle geride kalan yağ hücrelerinizin çok daha hızla parçalanmasına ve vücudun şekillenmesine büyük katkı sağlar.

Vaser Hi-Def sonrası ikinci hafta takibinde çok ağır olmayan egzersizlere başlanabilir. Vaser Hi-Def sonrası diyet ve egzersiz sadece daha hızlı ve daha iyi iyileşmeye yardımcı olmakla kalmıyor, en mükemmele ulaşmanızı sağlıyor.

Vaser Hi-Def Liposuction’ın Riskleri

Liposuction’ın güvenli olduğu bilinse de her türlü prosedürle ilişkili belirli riskler elbette vardır. Enfeksiyon çok nadirdir, ancak daha yaygın küçük komplikasyonlar arasında küçük sıvı toplama alanları yani ödem ihtimali her zaman vardır. Liposuction en sık uygulanan kozmetik prosedürlerden biridir ve neredeyse hiçbir zaman ciddi bir komplikasyon olmadan gerçekleştirilir. Cerrahın deneyimi burada çok önemli ve hassastır.

Vaser Hi-Def Prosedürü Cerrahi Günü Rutini Nasıldır?

Yapılacak bölge yoğunluğu ile doğru orantılı olarak hastanede veya Poliklinikte genel anestezi veya sedasyon yardımıyla gerçekleşir. Ameliyathaneye girmeden önce, ayakta sorunlu alanları cilt işaretleyicileri ile işaretlenir. Gerekli bölgelerden ne kadar yağ alınacağının belirlenmesinde ve eğer yapılacaksa yağ transferi yapılacak bölgelerin de belirlenmesi sonrasında, hemşire sizi ameliyathaneye götürür ve ameliyat masasına uzanırsınız.

Anestezi uzmanı yardımıyla anestezi almaya başlayacaksınız: Sedasyon veya genel anestezi altında operasyon gerçekleşir ve bazı bölgeler için 3-10 gün boyunca kalabilecek direnler yerleştirilebilir. Direnler fazla sıvıyı boşaltmaya yardımcı olur ve iyileşmeniz için geçecek süreyi hızlandırır. Ameliyat sonrası şişliği azaltmak için özel korseniz giydirilir. Taburcu edilmeye hazır olduğunuzda, size ve size refakat edecek kişiye sözlü ve yazılı talimatlar verilecektir.

Vaser Hi-Def Fiyatları Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Vaser Hi-Def fiyatları doktorun tecrübesine ve uygulama yapılacak alana göre değişmektedir.

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction sayesinde vücudunuzu kendi yağınız ile şekillendirin!

Vaser Liposuction en yeni ve teknolojik Liposuction uygulamasıdır. Tek seansta daha fazla yağ çekimi ve daha hızlı iyileşme süreci için Vaser Liposuction estetiğini sizlere öneririz.

Vaser Liposuction, bölgesel yağlarınızın alınmasına ve vücudunuzun şekillenmesine yardımcı olur. Spor ve egzersiz programları ile veremediğiniz kilolarınızdan Vaser Liposuction ile kurtulabilir, daha ince görünebilirsiniz.

Vaser Liposuction Nedir?

Liposuction en fazla merak edilen ve son yıllarda estetik cerrahi de en çok talep edilen operasyonlardan birisidir. Liposuction’ın kelime anlamı ‘yağ çekme’ dir. Yağın vücuttan emilmesi işlemini yapan Vaser teknolojisi, bölgesel yağların alınmasını ve vücudun şekillendirmesine yardımcı olur. Vücudumuzdaki cilt altı yağ dokusu vücudumuzun her bölgesinde eşit yoğunlukta değildir. Yağ dokusunun dağılımı hormonsal ve genetik sebeplerden farklı bölgelerde yoğunlaşabilir. Bölgesel yağlanma problemi olan hastalarda Liposuction en iyi sonucu verir. Liposuction kadın hastalarda en zor bölgelerden karın yağları, basen, bacaklar ve kalça bölgelerinde, erkek hastalarda ise göbek ve bel bölgesinde uygulanır. Vaser Liposuction bir kilo verme uygulaması değildir. Vücut hatlarını bölgesel olarak inceltip şekillendiren, forma sokan ve hatların güzelleşmesini sağlayan bir işlemdir.

Lazer Yardımlı Liposuction Nedir?

Plazma Lipo bir çeşit lazer lipoliz yöntemidir. Vücuttaki bölgesel yağ hücrelerinin lazer enerjisi kullanılarak eritilmesidir. Lipoliz denilen bu yağ eritme işlemi için yüksek frekanslı 980 nm. dalga boylu Nd yağ lazer sistemini kullanarak kısa sürede çok yüksek bir güçle yağ hücrelerini parçalayarak eritilmesini sağlar. Plazma Lipo’yu özel yapan lazerin etkisini 360 derece çepeçevre yayan özel plazma teknolojisidir. Vaser Liposuction diğer lazer lipoliz uygulamalarına göre çok daha güvenlidir, çünkü dokulara zarar vermeyen bu girişimde etkide çok kısa sürede görülür.

Lazer Lipoliz işleminde, lazer enerjisi fiber optik yardımıyla yağ dokusu içerisine gönderilir ve yağların hasar görmesi ve parçalanması sağlanır. Fototermal etki yağ hücrelerinin zar kısmında hasar oluşturmakta ve yağ hücrelerinin parçalanmasına ve direnç gösteren bölgeden tamamen yok edilmesini hedefler. Bununla beraber cildin kolajen üretimini uyararak sıkı ve gergin görünmesini sağlar.

Vaser Liposuction Sorunlu Bölgeye Nasıl Etki Eder?

Vaser Liposuction’ın uygulandığı bölgeye üç temel etkisi olan bir mekanizması bulunmaktadır. Birinci etkide; lazerin yaydığı fotomekanik etki, uygulanan bölgedeki yağ hücrelerinin zar yapısını ve hücre bütünlüğünü bozar. Eriyen yağ hücrelerinin içi sıvı haline gelir. Bu sıvı, hücrelerin arasındaki alana yayılır. Erimiş duruma geçen yağ hücreleri ince bir kanül aracılığıyla ve düşük basınçla vakumlama yöntemiyle dışarı alınır ya da vücudun kendi doğal yollarıyla bu sıvıyı atması beklenir (Lipoliz). İkinci etkide; lazer enerjisi, çevre bölgede fotomekanik ısı etkisi oluşturur. Bu ısı sayesinde, uygulama yapılan bölgedeki kan damarları büzülür ve kanama engellenir. Böylelikle uygulama yapılan bölgede hematom denilen kanlı sıvı birikmesi, kanama ve morluk görülmez. Ödem dediğimiz genel şişkinlik hali normal Liposuction ile karşılaştırıldığında daha az görülür. Üçüncü etkide; fototermal ısı etkisinin oluşturduğu alanın dışındaki alanda fotosimulasyon etkisi oluşur. Fotosimulasyon oluşan alanda cilt altı dokuda yeniden onarım ve bağ dokusu oluşumunu artırarak ciltte belirgin toparlanma ve gerilme oluşturulur. Sıkılaşma etkisi aylar içerisinde artarak görülür.

Vaser cihazı ile yapılan Liposuction’da ise Klasik Liposuction’dan farklı olarak vücuttaki fazla yağ ultrasonik ses dalgaları yardımı ile sıvılaştırılır. Sıvılaştırılan yağ burada da ince kanüller yardımı ile dışarı atılır; fakat Klasik Liposuction’da olduğu gibi buradaki kanüllerin ucunda rende tarzı bıçaklar bulunmamaktadır. Böylece Liposuction işlemi esnasında sinirlere ve damarlara zarar verilmez.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vaser Liposuction uygulamasında yağ dokusunun içine bir miktar sıvı verilir. Bu sıvı ile yağ dokusunun şişmesi sağlanır. Uygulama yapılacak bölgeye 1 ile 2 mm boyutunda minik kesi uygulanır. Bu kesilerden vücut içine sokulan kanüller aracılığıyla ses enerjisi verilir. Ses enerjisi şişmiş hale gelen yağ hücrelerini patlatarak katıdan sıvı hale dönüştürür ve yağların tamamen erimesi sağlanır. Homojen olarak erime gösteren yağlar Vaser Liposuction uygulamasının aslında standart Liposuction uygulamasına oranla üst teknoloji olduğunun bir kanıtı niteliğindedir. Deri altına yayılan eriyik haldeki yağlar aspirasyon özelliğindeki özel kanüller aracılığıyla çekilerek vücut dışına çıkartılır. Burada uygulanan ultrasonik enerji hiçbir şekilde dokulara ve damarlara zarar vermez.

Vaser Liposuction bölgesel anestezi ile ya da sedasyon denilen hafif uyuşukluk hali sağlanarak yapılır. 1-2 mm.’lik küçük kesi veya iğne deliği kadar bir alandan girilerek uygulanır. Uygulama süresi bölgeye göre değişir. Yüz, çene altı bölgesinde bu süre 15-20 dakika iken kollarda 30 dakika, bacaklarda 30-40 dakika arasıdır. Kombine ameliyatlarda daha geniş alanlara uygulama yapıldığı için genel anestezi tercih edilir. Vaser Liposuction sonrasında iyileşme çok hızlı biçimde gerçekleşir. Vaser üst teknolojisi sayesinde dokularda ve ciltte sıkılaşma sağlanır. Kolajen üretimi aktif hale getirilerek cildin elastikiyet derecesi de bir miktar artırılabilir. Yağ hücrelerinin sıvılaştırılıp vücut dışına çıkarılmasıyla beraber deride genişleme görülür. Vaser Liposuction ile deri dokusu sıkılaşarak işlem yapılan bölgeye oturması sağlanır. Deri gerginleşmeye başlayarak yavaş yavaş vücut formunu alır.

Vaser Liposuction Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

Kadın ve erkeklerde bölgesel yağlanmalar farklı bölgelerde oluşmaktadır. Yine de büyük çoğunlukla aynı yerlerde oluşan yağ fazlalıklarının bu yöntemle vücut dışına çıkartılması gayet kolay olmaktadır. Kadınların tercih ettiği bölgeler göbek, alt karın, üst karın, bel, kalça, basen, üst bacak, kol, omuz, sırt bölgesinde uygulanmaktadır. Erkeklerin tercih ettiği yağ aldırma bölgesinin başında göbek ve bel bölgesi gelmektedir. Kilolu erkeklerin ortak problemi olan meme büyümesi yani jinekomasti operasyonlarında da Vaser Liposuction rahatlıkla ve güvenle kullanılmaktadır.

Vaser Liposuction ile alınan bölgesel yağlar meme büyütme, meme dikleştirme, dudak dolgusunda, çene ve yüz dolgusunda, yine popo dikleştirme ve popo büyütme estetiğinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Bacak eğrilik problemlerinde, yüz kırışıklıklarının azaltılmasında da güvenle kullanılan bu yağlarla istenilen vücut formu kolayca elde edilebilmektedir. Vaser Liposuction ile alınıp istenilen bölgeye nakledilen yağların bir bölümü zamanla eriyebilmektedir. Yapılan bu işlemde yağlarda %70 civarında bir kayıp yaşanabilmekte ancak yağların %30’u ömür boyu kalıcılığa sahip olmaktadır.

Liposuction Kimlere Uygundur?

FDA tarafından onaylı bir teknolojiye sahip olan Vaser Liposuction diğer tüm yağ alım tekniklerinin önüne geçmiştir. Vaser Liposuction uygulaması, 18 yaş üstü, ciddi sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir. Liposuction için uygun olan hastalar kilosu normal ya da normalin biraz üzerinde olan ama; vücutlarında bölgesel olarak yağlanması bulunan ve cilt elastikiyeti fazla olan kişilerdir.

Kilo alımında vücudumuz belirli bölgelere fazla yağ depolar. Bu bölgeler genel olarak vücudumuzda fazla çalışmayan ve yağ alımına müsait olan bölgelerdir. Liposuction (Liposakşın) uygulaması diyet ve spor yapmasına rağmen bir türlü bölgesel yağlanmalarından kurtulamayan kişiler tarafından tercih edilir. Liposuction, vücut konturunu bozan yağ birikimlerini neredeyse iz bırakmaksızın uzaklaştırmaya yarar, vücut şeklini düzeltebilir.

Vaser Liposuction için uygun olan hastalar; vücut ağırlığı normal olan, sıkı ve elastik bir cilde sahip, ama vücutlarında bölgesel yağlanma olan hastalardır. Liposuction uygulaması, bilindiğinin aksine, kilo vermeye yardımcı bir işlem olarak kullanılmaz. Vaser Liposuction yöntemi ile alınan yağlar aspiratör yerine enjektörde biriktirilerek, vücudun diğer bölgelerine dolgunluk vermek amacıyla kullanılabilir.

Vaser Liposuction’ın Avantajları Nelerdir?

Minimal cerrahi bir yöntemdir.
Lokal anestezi altında uygulanır.
Büyük alanlar ve kombine tüm vücut uygulamaları hariç genel anesteziye ihtiyaç yoktur.
Vücutta şekil düzeltilmesiyle birlikte sıkılaşma sağlanır.
Daha az ödem, şişlik daha az morluk, daha az ağrı olur.
Daha güvenlidir, daha az kanama olur.
Uzun süre sıkı bandaj ve drenaj uygulanmasına gerek yoktur.
Erken dönemde günlük hayata dönülür.
Yağ seçici özelliği olan Vaser Liposuction sinir ve damarlara zarar vermez.
Vaser Liposuction’da kullanılan kanüllerde rende tarzı bıçaklar bulunmadığı için yağlar sinir ve damarlar tahrip edilerek alınmaz. Dolayısıyla ameliyat sonrası minimal düzeyde morarma ve şişlik görülür.
Vaser Liposuction’da vücuttaki yağın parçalanması için ultrasonik ses dalgaları kullanılır.
Vaser cihazının V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma sağlanır, bu sayede ciltte sıkılaşma artar, cildin sarkma olasılığı azalır.
Vaser Liposuction sonrası ciltte herhangi bir kesi izi oluşmaz, dolayısıyla ameliyat sonrası iz kalmaz.
Lazer Liposuction’ın Klasik (Konvensiyonel) Liposuction’a Göre Avantajları Nelerdir?
Genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz,
Vücut kontürü düzeltilmesi sağlanır
Cilt sıkılaşması sağlanır
Minimal düzeyde invaziv görülür
Sonuçları hemen, gözle görülür derecede olur
Daha az şişlik ve ağrı yaşanır
Uygulama sonrası daha az süreli korse kullanımı gerektiren bir yöntemdir
Enfeksiyon ve kanama riski yoktur
Vücut kendini daha çabuk toparlar
Yağ alımı daha hızlı ve kolay olduğu için ödem oluşumu da daha az olmaktadır
Hastalar kısa süre zarfında gündelik hayatlarına dönebilirler.

Vaser Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Vaser Liposuction yöntemi;
18 yaşından büyükseniz,
Ciddi sağlık problemleriniz bulunmuyorsa,
Vücut kitle endeksiniz normal aralıktaysa,
Bölgesel fazlalıklarınız bulunuyorsa,
Diyet ve spor ile dirençli yağlarınızdan kurtulamıyorsanız
İdeal vücut kitle indeksine sahipseniz
Cilt elastikiyetiniz orta ve orta üstü sıkılıktaysa
Vücudunda iki litre ya da daha az yağ aspirasyonu yapılması durumunda
Lokalize yağ fazlalıkları bulunuyorsa
İki ya da üç alanda aspirasyon ihtiyacı varsa

Bölgesel yağlarından kurtulup vücudun başka yerlerinde bu yağlardan faydalanmak isteyenler tarafından rahatça uygulanabilmektedir. Vaser Liposuction teknolojisi düşük komplikasyon riski ile güvenli ve etkili bir yağ aldırma yöntemidir.

Vaser Liposuction Yaptırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Vaser Liposuction uygulamasının temel hedefi vücudun egzersiz ve diyet ortaklığına cevap vermeyen karın, bel, basen, kalça, popo, bacak içi ve bacak dışı, sırt, kol gibi bölgelerde biriken fazla yağ depolarında biriken yağ hücrelerinin parçalanarak vücut dışına çıkarılmasıdır. İşlem öncesinde yemek yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz, operasyondan sonra vücut hatlarınızın değişmemesi ve fit görünmeniz bakımından önemlidir. Uygulama öncesinde sigara kullanımını bırakmalı, vitamin ve demir takviyesi yapılmalıdır. İşlem öncesinde herhangi bir gribal enfeksiyonda ya da soğuk algınlığı alma durumunda işlemin ertelenmesinde hiçbir sakınca yoktur.

Vaser Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Vaser Liposuction teknolojisi yağ dokusuna karşı seçici bir özellikte bulunmasından dolayı kas, bağ ve damarlara zarar vermez. Bu bakımdan iyileşme süreci daha hızlı olmaktadır. Operasyon sonrasında doktorun gerekli gördüğü durumlarda veya hasta dinlenmek istediğinde hastane de 1 gece yatış yapılabilir.

Vaser Liposuction sonrasında hastanın üç hafta boyunca korse kullanması tavsiye edilir. Aynı diğer estetik müdahalelerde olduğu gibi, bu uygulamada da yağ alınan bölgede hafif morarma, kızarıklık ve ödem görülebilir. Ancak bu tepkiler klasik Liposuction uygulamasına oranla daha az görülmektedir. Uygulama yapıldıktan birinci haftanın sonuna doğru azalan şişlikler ve ödem yaklaşık 10 gün sonra azalır. Vücutta ödemin atılarak derinin normal yapıya ulaşması yaklaşık 1 ay civarı sürer. Vücuttaki ödemin atılabilmesi için çeşitli masaj terapileri uygulanabilmektedir.

Operasyon sonrasında her hastanın deri elastikiyetine göre, 2-3 hafta aralığında özel medikal korse giyilmesi operasyon sonucunun etkinliğini yükseltir. Sonrasında daha kıvrımlı ve ince hatlara sahip olabilirsiniz. Vaser Liposuction girişiminden sonra genelde kişiler 2 gün içinde duş alabilir. Korse banyo esnasında çıkarıldıktan sonra tekrar giyilmeye devam edilir.

Vaser Liposuction işlemi her mevsimde uygulanabilme özelliğine sahiptir. Ancak bu işlem sonrasında korse giyme zorunluluğu olmasından dolayı yaz aylarında korse kullanımı hastalara zor ve sıkıcı gelebilir. Bu bakımdan serin ya da soğuk aylarda yaptırmak daha uygun olmaktadır. Eğer hasta uygulama sonrası dinlenme süresini serin bir yerde geçirebilecekse o zaman istediği mevsim Vaser Liposuction uygulamasını yaptırmasında herhangi bir sorun olmaz. Vaser Liposuction işleminden sonra kanüller için açılan mini kesilerin güneşten korunması gerekmektedir. Güneşten ve sıcaktan koruma sağlandığı takdirde istenilen her dönem bu işlem yapılabilmektedir.

Vaser Liposuction sonrası diyet ve spor alışkanlığına dikkat edilmezse, kilo alınması kaçınılmazdır. Bu durumda yağ oluşumu belirli bölgelerde değil, tüm bölgelerde eşit şekilde olur. Diyete dikkat edildiği sürece sağlıklı, şekilli ve fit bir görünüm sağlanır.

Vaser Liposuction Ameliyat Fiyat Bilgisi Alabilir Miyim?

Vaser Liposuction fiyatları uygulama yapılacak bölgeye, doktorun tecrübesine göre değişmektedir.

Brezilya Poposu (BBL)

Brezilya Kalçası (BBL) estetiği ile daha biçimli ve eşit kalçalara kavuşmanız sağlanıyor.
Günümüzde kalçaların şekli ve oranı çekici ve kusursuz bir vücut için önemli faktörlerdir. BBL yöntemi ile kendi yağınız ile kalçanızı şekillendiriyoruz.

Brezilya popo kaldırma ameliyatı ile daha dolgun, daha yuvarlak bir kalça konturu elde etmek için özel yağ transfer tekniklerini kullanılıyor. Kişinin kendi vücudundan alınan yağlar ile daha şekilli kalçalar elde edilebiliyor.
Brezilya tekniği (BBL) ile popo kaldırma nedir?

Brezilya tekniği ile popo kaldırma kişinin kendi bölgesel yağı kullanılarak yapılan kalça şekillendirme uygulamasıdır. Hastanın karın, bel veya bacak bölgelerinden fazla yağ dokuları Vaser Liposuction tekniği ile alınarak popo bölgesine enjekte edilir. Böylece kişinin bel bölgesinde incelme sağlanır aynı zamanda kalçası daha şekilli ve dolgun görünür. Brezilya tekniği ile popo kaldırma vücudun tıpkı kum saati gibi kusursuz görünmesine yardımcı olur.

Neden Brezilya tekniği ile popo kaldırma estetiği yaptırmalıyım?

Kişilerin kalçalarının şekli ve büyüklüğü genellikle genetik kodlara bağlıdır. Hem iskelet yapınız hem de vücudunuzun yağ depolaması alt vücudun yani popo bölgesinin görünümünü etkiler. Sağlıklı bir diyet, sağlıklı bir vücut ağırlığı elde etmek ve kasları sıkılaştırmak dolgun bir popo için yeterli olabilir. Ama birçok kişinin spor ve diyete zamanı olmayabiliyor. Spor yapmayan, beslenmesine dikkat etmeyen kişiler düz kalçalardan şikayetçi olurlar. Düz kalçalarınızı daha dolgun ve yuvarlak bir hale getirmek için illa ki spor ve diyet yapmanıza gerek yok. Brezilya tekniği ile popo kaldırma estetiği hayalinizdeki yuvarlak Latin kalçasını tek seferde elde etmenizi sağlıyor. Bonus olarak bu ameliyat sonrasında karın bölgenizde ki fazla yağlardan da kurtulabileceksiniz!

Brezilya tekniği ile popo kaldırma estetiğinin etkileri nelerdir?

 • Vücudunuzun alt kısmı daha dolgun görünür
 • Karın bölgenizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz
 • Kıyafetleriniz üzerinizde daha çekici görünür
 • Alt ve üst bedeniniz daha orantılı bir şekil alır

Popo kaldırma ameliyatı bana uygun mudur?

Brezilya tekniği ile yapılan popo ameliyatı düz, basık ve küçük kalçalar için uygundur. Popo kaldırma ameliyatı hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilir. Brezilya tekniği ile yapılan popo kaldırma ameliyatında implant yani silikon kullanılmaz. Tamamen kişinin kendi yağı ile popo dolgunlaştırması sağlanır. Bu nedenle Brezilya tekniği yaptırmak isteyen hastaların yeterli bölgesel yağlarının olması şarttır. Aynı zamanda popo kaldırma ameliyatı yaptırmak isteyenlerin yeterli cilt elastikiyetinin olması, yoğun derecede popo sarkması olmaması gerekmektedir.

Brezilya tekniği ile popo kaldırma ameliyatı nasıl yapılır?

Brezilya tekniği ile popo kaldırma ameliyatı üç temel adımdan oluşur. İlk olarak kişinin karın, bel, bacak veya sırt bölgesinden yağ çekilir. Vaser Liposuction yöntemiyle çekilen bölgesel yağlar ayrıştırılarak saf bir hale getirilir. Transfere hazır olan yağ dokuları, uzman hekim tarafından belirlenen noktalara enjekte edilir. Kalçaya enjekte edilen yağların bir kısmı ilk aşamada eriyebilir. İhtiyaç durumunda uygulamadan birkaç hafta sonra tekrar yağ enjektesi yapılarak yağların daha kalıcı olması sağlanacaktır. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleşir, ameliyat sırasında ağrı hissedilmez.

Brezilya tekniği (BBL) ile popo kaldırma ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Popo kaldırma ameliyatı sonrasında minimal bir ağrı hissedilir, hastalar ağrı kesiciler ile daha rahat hissedebilirler. Popo kaldırma ameliyatından sonra ortalama 2 hafta boyunca doğrudan kalçanızın üzerinize oturmanız ve sırt üstü yatmanız önerilmez.

Brezilya tekniği ile yapılan popo kaldırma estetiğinden sonra iki hafta boyunca yan yatabilir, uzanır vaziyette oturmanız veya ayakta durmanız gerekir. İki hafta sonra doktor kontrolü yapılır. Hekiminiz uygun görürse simit şeklindeki yastıklarla yavaş yavaş oturmaya başlayabilirsiniz. Ameliyattan sonraki 8. haftadan sonra normal şekilde oturmaya başlayacaksınız.

Karın Estetiği

Karın germe (Abdominoplasti) ameliyatı, karın bölgesindeki fazla yağlanma ve sarkma problemlerini gideren en etkin sonuca sahip olabileceğiniz işlemdir. Karın germe ameliyatı, karnın orta ve alt kısımlarındaki fazla yağ ve deri dokusunun alınması ile gerçekleşen bir ameliyattır.

Karın Germe diğer bir adıyla Abdominoplasti, karın bölgesinde oluşan aşırı sarkmış cilt ve yağ dokusunun alınarak hastalara sıkı ve düz bir karın profili oluşturan estetik cerrahi yöntemidir. Göbek altında ve karın bölgesinde oluşan, diyet ve egzersiz programlarıyla giderilemeyen yağlanmalar için çözüm odaklı bir yaklaşım içerir. Özellikle hamilelik sonrasında daha fazla olmakla beraber, tekrarlayan hamileliklerde karın bölgesindeki cilt elastikiyetini kaybeder, deformasyona uğrayarak bikini hattından aşağıya doğru sarma gösterir. Hamilelikten sonraki emzirme döneminde karın kendini kısmen toplasa da rektus adı verilen karın kaslarının orta hatlarında ayrılmalar oluşur ve karın içindeki hayati organlar dışarı doğru fıtıklaşırlar. Gebelik sonrasında eğer karın altı ay içerisinde toparlanma göstermezse, bu bölümün toparlanamayacağını söyleyebiliriz. Düzenli spor ve diyet uygulamasıyla bile bu sarkıklıklar ve dışarı doğru fıtıklaşma giderilemeyebilir. Karın estetiği ile kalıtımsal sebeplerle ya da gebelik gibi sonradan oluşmuş rektus diastazis yani karın kası ayrılma durumunda karın kası duvarı sıkılaştırılır ve olası fıtıkların önüne geçilmesi hedeflenir.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti), karın bölgesindeki fazla yağlanmaların, cilt ve doku sarkıklıklarının düzeltildiği, karın kaslarının sıkılaştırıldığı ve biçimlendirildiği bir ameliyattır. Karın germe ameliyatında orta ve alt karın bölgesindeki fazla yağlar öncelikle vaser liposuction yöntemi ile alınır. Uygulamadan sonra yağların alınmasıyla karın derisinde bir boşluk ve gevşeme görülür. Kilo alıp vermedeki düzensizlikler de aynı şekilde karın elastikiyetinin azalmasına ve buradaki derinin sertliği ve gerginliğin gitmesine neden olur. Bazı kişilerde karın kası ayrılması genetik olarak görülmektedir. Karın bölgesinde cilt esnemesine bağlı olarak gelişen deri sarkması ameliyatla toparlanıp gerilir, karın kaslarında ayrılmalar oluştuysa bu bölüm dikilir ve fazla olan deri çıkartılır. Karın kaslarının onarılmasıyla beraber kişide daha sıkı, düz ve estetik görünen bir karın bölgesi oluşturulur. Karın germe ameliyatı estetik bakımdan kişinin psikolojisi üzerinde olumsuz etkiye neden olan sarkıklık ve deformitelerin giderilmesinde en uygun estetik girişim özelliğindedir.

Karın Estetiği Kimlere Uygundur?

Karın Germe Operasyonu ön karın duvarında bulunan toplanmış bölgesel yağlanmaların giderilerek, karın duvarında bulunan ayrılmış kas dokusunun sıkıştırılmasını ve cildin gerginleştirilerek yeniden forma sokulmasını sağlayan cerrahi bir müdahaledir. Sürekli kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan deri deformasyonu olan kişilerde, hamilelik ve sezaryen, yağlanmalar, çatlaklar, karın bölgesi esnekliğini zedeleyen kilo alımı karın germe estetiği sayesinde kolayca giderilir. Hamilelik sürecinde fazla kilo alan, alınan kiloların bir kısmının verilmesiyle ortaya çıkan sarkık ve sıkılığını kaybetmiş cilt dokusunu toparlayamayan hastalar için uygundur. Bu operasyon hamilelik sonlanmasından 10 ay sonra yapılabilmektedir. Kişide tekrarlanan bir doğum planlaması durumu varsa, tüm gebeliklerin bitiminden sonra karın germe estetiğinin yapılması daha uygun olur. Karın deformasyonu karın kaslarının yapısından dolayı sarkma eğilimindedir. İlk gebelikten sonra yapılan operasyonlarda kişinin tekrar gebe kalması sonucunda karın kaslarında ilk gebelikten sonra görülen deformasyonun aynısı görülür. Tekrarlanan deformitelerde operasyonun da tekrarı gerekebilir.

Kilo problemi olan kişilerde öncelikle uygun bir egzersiz ve diyet programıyla kilo vermeleri önerilir. Karın germe operasyonu zayıflama tekniği değil, vücudun yeniden şekillendirilmesidir. Karın germe ameliyatı karın bölgesini sıkılaştırıp, vücut hatlarını düzgün bir hale getirmek isteyen kişilere önerilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı steril hastane ortamında ve genel anestezi altında gerçekleşir. Operasyonun ortalama süresi 5-6 saat arasındadır. Karın germe operasyonunda göbek deliğinin altından yaklaşık 8 ile 10 cm arasında bir kesi açılır. Bu kesiden içeri doğru girilerek sarkmış olan deri kesilir. Karın derisi aşağıya doğru gerdirilerek toparlanır ve çok daha sıkı bir karın elde edilir. Bu bölgede bulunan fazla yağlar da işlem sırasında ya da öncesinde alınabilir. Karın germe ameliyatıyla beraber diğer vücut deformasyonlarının düzeltilmesinde kombine operasyonlarla daha etkili sonuçlar alınır. Vücudunuzdaki değişimle beraber çok daha özgüvenli bir ruh haline sahip olursunuz. Vücudunuzdaki olumlu değişim sosyal hayatınızı da pozitif etkiler.

Karın germe ameliyatından önce diğer tüm operasyonlarda olduğu gibi kan sulandırıcı ilaçlar doktor kontrolünde bırakılmalıdır. Operasyon öncesinde sigara kullanımını en az iki hafta önce bırakmak, iyileşme sürecini etkileyen önemli bir faktördür.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Mini karın germe ameliyatı uygulama ve iyileşme süresinin kısalığı bakımından tam karın germe ameliyatına oranla çok daha pratik ve kolay bir ameliyattır. Steril hastane ortamında lokal ya da sedasyon yöntemiyle yapılabilir. Mini karın germe estetiği yaklaşık 1-2 saat arasında sürer. Pubik bölgesinin hemen üzerinden yapılan küçük bir kesiyle gerçekleştirilir. Karın germe operasyonuna oranla daha minimal bir kesi izi kalmaktadır. Göbek deliğinin yeri tam karın germe ameliyatındaki gibi fazla değişmez ancak biraz aşağıya doğru çekilmiş görünebilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme

Karın germe ameliyatından sonra hastanede kalış süresi 24 saattir. Yapılan işlemin büyüklüğüne veya kombine operasyon olma durumuna göre hastane yatış süresi 2 gün olabilmektedir. Operasyon sonrasında hassasiyet ve ağrı yaşanması normaldir. Doktorun önereceği ağrı kesicilerle ağrılar daha hafif atlatılabilir. Karın bölgesinin operasyondan sonra iyileşmesini hızlandırmak ve toparlanmasını sağlamak amacıyla doktorunuzun önereceği özel korseyi 6 hafta boyunca kullanmanız gerekmektedir. Ameliyattan 5 gün sonra normal hayata bir hafta sonra iş hayatına geri dönülebilmektedir. Yapılan ameliyatın net sonuçlarını 6 ile 12 ay arasında görmeniz mümkün olmaktadır. Stia adı verilen cilt çatlakları tam karın germe ameliyatıyla büyük oranda düzeltilir ve yok edilir. Yoğun egzersiz ve spor programını en erken ameliyattan üç ay sonra başlayabilirsiniz.

Karın germe ameliyatı sonrasında iyileşme kişinin beslenme düzenine, egzersiz ve spor yapma rutinine, genel yaşam alışkanlıklarına ve fiziksel yapısına göre farklılık gösterir. Yetersiz ya da hiç yapılmayan egzersiz ve spor, yağlı ve karbonhidrattan yoğun beslenme tarzı, sigara ve alkol kullanımı ameliyatın başarısı üzerinde de etkilidir. Ameliyat bitiminden sonraki süreçte en az 3 hafta boyunca sigara kullanımının olmaması son derece önemlidir. Ameliyattan sonraki iyileşme sürecinde dengeli beslenme tarzına önem göstermek, açık havada yürüyüş ve meditasyon gibi vücudu yormayan ve zihni dinlendiren aktiviteler kişinin psikolojik ve fiziksel bakımdan daha sağlıklı olmasına yardım eden aktivitelerdir. Yaşam tarzına dikkat edildiği müddetçe sonuçlarını uzun yıllar görebileceğiniz etkili bir operasyon olma özelliğindedir.

Kol Germe Estetiği (Brachioplasty)

Sarkık kol derisi, size uygun yöntemlerle toplanarak daha dinç ve dinamik görünmenizi sağlar.
Yaşın ilerlemesi, sık kilo alıp verme gibi sebepler kolun alt bölgesinde deri sarkmasına sebep olur. Kol Germe estetiği ile deri sarkmasından kurtulup daha sıkı ve ince kollara kavuşabilirsiniz.

Özellikle üst kol bölgesinde görülen sarkma, kişilerin kendilerini daha yaşlı hissetmelerine ve özgüven problemi yaşamalarına neden olur. Kol germe estetiği ile bu sorunu ortadan kaldırıyoruz.

Kol germe estetiği nedir?

Kol germe estetiği (Brachioplasty), yaşlanma veya kilo vermeye bağlı olarak, kollarda oluşan yağlı ve sarkık görünümün düzeltilmesini sağlar. Üst kol bölgesinde deri ve deri altı dokusu daha gevşektir. Ağır derecede seyreden sarkmaların tek çözümü cerrahi yöntemlerdir. Cerrahi yöntemde kol bölgesindeki fazla yağlar Vaser Liposuction yöntemiyle alınır ve kalan fazla deri alınıp kol gerilir. Kesi izi kol içinde saklanmaya çalışılır. İz, kolun iç ve alt kısmında kola paralel şekilde uzanır.

Kol derisi neden sarkar?

Kollardaki sarkmaların ana sebebi kilo kaybı, yaş faktörü ve yer çekimidir. Kilo kaybı ve yaşlanmayla birlikte hem kadınlarda hem de erkeklerde kollarda sarkma görülebilir. Bunun en önemli örneğini sporu bırakan kişilerde görüyoruz. Kol kaslarındaki gelişmenin durması ve zamanla kas oranının azalmasıyla kollarda sarkma meydana gelir.

Kol germe estetiği nasıl yapılır?

Kol sarkmaları için krem, sıkılaştırıcı korse, kol egzersizleri gibi geçici çözümler sunuluyor. Fakat kol sarkması olan hastanın bu sorundan tamamen kurtulması için tek ve kalıcı çözüm yöntem ameliyattır. Eğer kol bölgesindeki yağlanma sizi çok rahatsız ediyorsa ameliyat ile ömür boyu mutlu olacağınız bir sonuç elde edersiniz.

Kol germe estetiği genel anestezi altında yapılır. Kol derisindeki sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak, yapılacak operasyonun tekniğine hasta ve doktor ortak karar verir. Eğer sık kilo alıp vermekten dolayı sarkan bir deri gevşemesi varsa derinin kalınlığı fazla demektir. Bu durumlarda ilk olarak Liposuction yapılır. Liposuction uygulamasından sonra boşalan deri, cerrahi olarak alınır ve gerilir. Bazı kişilerde buradaki deri boşalması sadece koltuk altında görülebilir. Bu tarz hastalarda minimal dikişlerle koltuk altındaki fazla deri alınır. Eğer derideki boşluk dirseğe kadar devam ediyorsa dirsekten başlayarak koltuk altına doğru uzanan bir kol germe işlemi yapılır. Bu işlemde operasyon sonrası biraz iz kalabilir.

Kol germe estetiği olan hastaların bu ameliyatı belirli aralıklarla tekrarlaması gerekmez. Tek seferlik bir ameliyattır. Germe işlemi sonrası kol eski haline dönmez. Ancak hasta aşırı kilo alıp vermeyi alışkanlık haline getirmişse, kol sarkmaları kaçınılmaz olacaktır.

Kol germe ameliyatı öncesi nelere dikkat etmek gerekir?

Genel anestezi gerektiren tüm ameliyatlarda olduğu gibi ameliyat öncesi 6 saatlik açlık süresi gerekmektedir. Ameliyata girecek hasta ameliyattan en az 3 gün önce, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaç kullanımını kesmelidir.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Kol germe estetiği ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık olarak 1-3 saat arası sürer. Hastanede 1 gün kalmanız gerekir. Kol germe ameliyatı sonrasında, yaklaşık olarak 6 hafta boyunca kol korsesi takılması gerekmektedir. Bu süre zarfında oluşan ödem ve hafif morluklar yavaş yavaş kaybolur. Kol estetiği ameliyatında ciddi ağrı veya sızı görülmez, doktorun vermiş olduğu ağrı kesiciler ile bu durum hafifletilir. Günlük rutininize 5-7 gün sonrasında dönebilirsiniz.

Popo Büyütme – Kaldırma

Popo büyütme estetiği ile popoya yeniden şekil vererek daha dolgun, yuvarlak ve pürüzsüz bir popo görünümü yaratmak mümkündür.

Popo büyütme estetiğinde hangi yöntemin kullanılacağına hastanın ihtiyacına ve vücudunun uygunluk durumuna bağlı olarak hastayla beraber doktorun karar vermesi daha doğru olur.

Popo büyütme ameliyatı son zamanlarda bize en çok soru gelen operasyonlardan biridir. Popo bölgesinin estetik ve kavisli görünmesi özellikle kadınlar için çok önemli. Günümüzde özellikle kadınların tercih ettiği ince bel ile belirginleşen yuvarlak ya da ters kalp şeklinde popo görünümü arzu edilen bir görünümdür. Ancak genetik özellikler, yerçekiminin etkisi, ilerleyen yaş, sık kilo alıp-verme, gebelikler gibi birçok etken faktör poponun şeklinin oluşmasında ve kalça kavsinin değişmesinde önemli rol oynar. Oluşabilecek problemlerden bazıları, poponun hacmini tamamen kaybederek düzleşmesi, sarkması, bel & popo kavsinin kaybolarak vücudun silindir şeklini alması olarak sayılabilir. Çoğu zaman da hastalar genetik olarak küçük ve yassı popoya sahip olduğu için şikayetçidir.

Popo Estetiğinde Hangi Uygulamalar Tercih Edilir?

Popo estetiğinde uygulanan cerrahi girişimler arasında silikon protezler, germe uygulamaları, Liposuction yöntemleri yer almaktadır.

Yağ Transferi ile Popo Büyütme

Liposuction tekniği, istenmeyen bölgelerdeki yağların vakum ve kanüller yardımıyla alarak, hacmini kaybetmiş bölgelere enjeksiyon sistemiyle yerleştirme işlemidir. Böylece tamamen doğal, kişinin kendi dokusuyla vücuduna istenen şekil verilmiş olur. Brazilian Butt Lift de denilen bu yöntemle bel inceliği ve kavsi buradaki yağların alınması ile sağlanır. Bu yöntem ile alınan yağlar popoya yuvarlak veya ters kalp dediğimiz biçimde şekil verilmek için kullanılır. Operasyondan sonra hasta en az 15 gün süre ile hekimin önerdiği özel korseyi giymelidir. Oluşabilecek morluklar bir hafta içerisinde, ödem ise en fazla bir ay içerisinde tamamen kaybolur. Bu ameliyat için teknolojik yöntemleri kullanmak iyileşme dönemini hızlandırıcı etkiye sahip olduğu gibi, morluk ve ödem gibi yan etkileri en aza indirir. Vaser Liposuction teknolojisinin uygulanması ile yağların daha fazla oranda kalıcı olması sağlanır. Bir heykeltıraş gibi yağlar şekillendirilirken popoya ve etrafındaki bel ve bacak kontürüne de şekil verilmiş olur. Estetik olarak en doğal duran yöntemdir. Ancak kişideki istenmeyen fazla yağ dokusunun miktarı önemlidir. Bu miktar doğrultusunda yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bundan dolayı çok zayıf hastalarda tercih edilemeyebilir. Bu tip hastalar için silikon protezler tercih edilmektedir.

Popo bölgesinde yoğun çukurlaşma olan kişilere de yağ enjeksiyonu önerilir. Kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu çukur olan bölgelere yerleştirilerek daha pürüzsüz ve estetik popo görünümü sağlanır.

Silikon Protez ile Popo Büyütme

Silikon protez ile büyütme yöntemi, her iki popo kavisinin ortasında görünmeyen bir alanda yapılan 5 cm.’lik bir kesi ile uygulanır. Kas içine konulan uygun şekildeki silikon protezler ile hem istenen şekle kavuşulur hem popo dikleşmiş olur hem de kas içine konulmasından dolayı dışarıdan fark edilmeyecek doğal bir dolgunluk sağlanmış olur. Operasyon sonrasında oluşabilecek ödem ve kanama gibi riskleri engellemek için hastalara özel korse giymeleri önerilmektedir.

Protez ile Popo Büyütme Sonrası İyileşme Süreci

Silikon protez ile popo büyütme ameliyatı 1-2 saat sürer. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyattan sonra ilk birkaç gün yüzüstü ve yan yatması önerilir. 3. günden sonra sırt üstü yatmaya başlayabilirsiniz. Popo büyütme ameliyatından sonraki ikinci hafta günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ameliyat izi tam popo arasındaki katlanma bölgesinde olduğu için belli olmayacaktır. İlk bir ay özel korseyi mutlaka giymelisiniz. Bir aydan sonra korseyi çıkararak dik ve dolgun popo görünümünü keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Popo sarkması olan kişilerde, cildin fazla olduğu durumlarda ise popo dikleştirme ve popo germe ameliyatları uygulanmaktadır. Popo şekillendirmesi yağ enjeksiyonu veya silikon protezler ile gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada oluşan fazla cilt popodaki kavis üzerinden “V” şeklinde ya da martı kanadı adı verilen şekilde çıkartılarak operasyon gerçekleştirilir. Bu şekilde popo dikleştirme operasyonu yapılırken fazla olan cilt çıkartılarak dikiş izleri iç çamaşırı bölgesinde saklanmış olur. Operasyonda çıkacak olan doku kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Eğer kişi çok fazla kilo vermiş ise ya da mide küçültme ameliyatı geçirmiş ise çıkan doku fazlası daha çok olacaktır. Böyle bir durumda bu fazla doku popoya şekil vermek için kullanılır.

Doğum Sonrası Çatlaklara Karın Germe

Karın germe ameliyatında cerrahi müdahaleyle çatlak olan deri vücuttan uzaklaştırılır. Karın germe, en etkili ve kalıcı sonuç alabileceğiniz çatlak tedavisidir. Özellikle karın derisi sarkmış, karın bölgesinde yoğun dereceli çatlağı olanlar için bu yöntemi öneriyorum.

Doğum sonrası veya aşırı kilo alıp verme sonrasında karın derisi deformasyona uğrar. Karın duvarının elastikiyetini kaybetmesi ile çatlak görünüm ortaya çıkar. Pembe ve kırmızı tonlarda çatlak çizgileri ileri aşamalarda beyaz renge dönüşür. Bu durumu yaşayan hastalarımıza karın germe ameliyatı ile çatlak tedavisini öneriyorum.

Karın germe ameliyatı genel anestezi altında hastane ortamında yapılıyor. Sezaryen izine benzeyen bir kesi açılır ve çatlak olan karın derisi kesilerek dışarı çıkarılır. Göbek deliğinin üzerinde kalan deri aşağı gerilerek karnın daha düz ve fit görünmesi sağlanır. Karın germe ameliyatında dikiş iziniz çamaşır altında kaldığı için dışarıdan bakıldığında çok belli olmayacaktır.

Boyun Estetiği

Boyun estetiği uzman doktorunuzun yönlendirmesi üzerine aynı zamanda kişinin yaşı da göz önünde bulundurularak vaser liposuction desteği ile kombine edilerek de gerçekleştirilir. Bu kararı vermek için hastanın yağ oranı ve cilt elastikiyeti çok önemlidir.

Boyun Estetiği Nedir?

Sıkı ve genç görünen çene hattından göğse devam eden boyun yapısı kadınların en çok ihtiyacı olan görsel faktörlerin başında gelir. Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisi birleşince boyun gibi yumuşak deriye sahip bir bölge gevşemeye ve sarkmaya başlar. Her ne kadar bakımı doğru kozmetik kremler kullanarak yapsanız da bu sarkmanın önüne geçilemez. Sadece yaş faktörü değil, genetik faktör ve sık kilo alıp vermek de boyun sarkmasına yol açar. Boyun bölgesinde görülen sarkma ve gevşeme, yüz estetiğinin de bozulmasına neden olur. Yaş alınmasıyla birlikte deformasyonlar artmaktadır. Günümüz teknolojisi ile birleşen boyun ve gıdı operasyonları sayesinde artık bu görünümle yaşamak zorunda değilsiniz. Boyun estetiğinde fazla yağ ve deri alınarak sarkma ve gevşekliğin giderilmesi sağlanır.

Boyun Estetiğinde Liposuction yöntemi

Vücudumuzda ince deri ile kaplı olan bölgeler ilk olarak kırışan ve sarkan bölgelerin başında gelir. Hassas ve ince olan cilt derisi sarkmaya çok yatkındır. Vücutta yer çekiminin etkisiyle sarkan bölgelerden bazıları, memeler, göz kapakları, yüz derisi ve boyun bölgesidir. Boyunda ve yüzün alt kısmında görülen sarkmanın sebebi genetik faktörler olabileceği gibi aşırı kilo alıp vermek de boyun bölgesinde sarkmaya sebep olur.

Boyun bölgesine Liposuction yapılırken oldukça ince kanüller kullanılır. Bu kanüllerle boyunda biriken yağın dışarı çekimi yapılır. Dışarı atılan yağ sayesinde boyun bölgeniz daha ince görünür.

Boyun yağlarına Liposuction uygulaması ortalama olarak 1 saat sürer. Lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında gerçekleşen bu işlemden hemen sonra korse giyilerek derinin vücuda yapışması ve doğal bir iyileşme süresi yaşanması amaçlanır. Liposuction sonrası iyileşme süreci oldukça hızlı olarak ilerler. Liposuction’dan 2-3 gün sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Cerrahi Boyun Germe Nasıl Uygulanır?

Yaygın bilinenin aksine boyun bölgesindeki yağlanmanın kilolu olmakla doğrudan ilgisi yoktur. Boyun bölgesinde yaş faktörü ve yer çekiminin etkisiyle deformasyonlar görülebilir. Estetik dışı boyun görünümleri boyun germe estetiği ile ortadan kaldırılır. Yaş faktörü ile birlikte vücuttaki kolajen dokusu azalır bu da cildin elastikiyetini azaltır. Cilt kendini yenileyemediği için boyun bölgesindeki sarkma kaçınılmaz olur.

Boyun germe ameliyatı için kulak arkasından saç dibine doğru minik bir kesi açılır. Daha genç bir görüntü için buradan fazla olan deri kesilerek çıkartılır. Son olarak kalan deri gerilerek tekrar dikilir.

Boyun germe estetiği kişilerin kırışıklarını yok eder, çene kontürünü daha belirgin bir hale getirir. Ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmadığı için kimse ameliyat olduğunuzu anlamayacaktır.

Liposuction ile Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Liposuction ile kombinlenen boyun germe lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında yapılır. Boyun bölgesinde biriken yağlar ince kanüller yardımıyla dışarı çekilir. Klasik yöntemlerle boyun bölgesinden kilo vermek oldukça zordur. Bu bölgeden incelmek isteyen kişiler için Liposuction yöntemi tavsiye edilir. Boyun bölgesinden yağ çekimi yapmak için Vaser Liposuction yöntemi tavsiye edilir. Vaser Liposuction sayesinde tek seferde daha çok yağ çekimi yapılabiliyor. Aynı zamanda Vaser uygulamasıyla yağlar önce eritiliyor daha sonra dışarı çekiliyor. Böylece hasta için daha rahat bir operasyon oluyor. Vaser Liposuction’da ciltteki sarkan görüntü ısının etkisiyle daha sıkı bir hale getirilir. Eğer hastanın ileri derecede sarkması varsa kulak arkasından girilen minik kesilerle boyun askısı yapılabilir. Askılama yöntemiyle cilt yukarı kaldırılır. İple boyun asma estetiği lokal anestezi altında yapılır ve ortalama 30 dakika kadar sürer.

Hastanın cilt elastikiyeti güçlü değilse boyun germe estetiği önerilir. Boyun germe estetiği genel anestezi altında 2-3 saat arasında sürer. Bu ameliyattan sonra 5 gün boyunca bandaj kullanmanız gerekecektir.

Ameliyatsız boyun estetiği nedir?

Thermage CPT uygulamasıyla radyofrekans sistemi ile alternatif ameliyatsız boyun estetiği mümkün. Ameliyat dışı olan bu yöntemde cildin derin tabakasına etki ederek daha sıkı ve genç bir görüntü elde etmenizi sağlar. Sarkan boyun bölgesindeki kolajen lifleri ısıtılır. Böylece cilt kendi kendini toparlayarak gerilir ve daha sıkı bir forma girer. Uygulama ortalama 45 dakika kadar sürer. Bu işlem ömür boyu kalıcı olmadığı için bünyesel farklılıklar göstermekle beraber tekrar yaptırmanız önerilir. Thermage yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

VShape ile Boyun Estetiği

Vshape teknolojisi ultrason kullanarak yağ hücrelerini parçalar. Böylece uygulama yapılan bölge daha ince görünür. Vshape yüz şekillendirme, boyun, çene kontürü ve gıdı bölgesinde kullanılabilir. Yoğun kilo ve yağ birikiminden dolayı boyun bölgesinde iyice sarkmaya başladıysa ve yüz şekliniz günden güne boyunla birleşiyorsa en kısa sürede Vshape yaptırabilirsiniz.

Vshape uygulaması ortalama 20 dakika sürer. Genellikle Vshape’i dört seans olarak öneriyoruz. İki seansın sonunda daha sıkı ve genç görünen boyun bölgesine kavuşacaksınız. Dördüncü seansın sonunda çok daha etkili bir sonuç alacaksınız.

Ultherapy ile Ameliyatsız Boyun Germe

Ultherapy, boyun bölgesine uygulanan lifting işlemidir. Ultherapy, ameliyat değildir bu nedenle hızlıca günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Ultrasound etkisi ile boyun bölgesindeki sarkmaları toparlayan ve kaldıran bu teknoloji oldukça pratik bir şekilde uygulanır. Uygulama başlığının hassas ucu, cildin 4,5 mm-3 mm- 1,5 mm altına odaklanır. Burada kontrollü bir şekilde termal hasar bırakır. Kendini tamir etmeye başlayan cilt dokusu bu işlemin sonunda daha genç ve dinamik bir boyun ortaya çıkaracaktır.

Gıdı Estetiği

Gıdı bölgesinde genetik olarak ya da kilo alımına bağlı olarak yağlanma ve sarkma meydana gelir.

Gıdı bölgesi, çeneden boynun alt kısmına kadar uzanan alanı kapsar. Yaşlanma ile birlikte vücudun belli bölümlerinde deformeler meydana gelir. Bu sarkmaların en belirgini gıdı bölgesinde görülmektedir.

Gıdı Estetiği Nedir?

Türk kadınlarında en çok görülen estetik problemlerinden biri de gıdı deformasyonudur. Sarkan gıdı görünümü kadınları olduğundan daha kilolu ve yaşlı gösterir. Gıdının belirgin olması alt yüz görünümünü de etkileyerek çenenin hattının daha küçük görünmesine sebep olur. Eğer siz de profilden aynaya baktığınızda gıdınızın sarktığını ve çok belirgin olduğunu görüyorsanız gıdı estetiği seçeneklerini araştırmaya başlayabilirsiniz. Gelişen estetik dünyasında artık gıdı problemine birden fazla çözüm ve tedavi imkânı bulunuyor.

Gıdı, çene altındaki dolgunluğa verilen isimdir. Gıdı ile ilgili doğru bilinen yanlış bilgi gıdının kilodan dolayı meydana geldiğidir. Genellikle kilolu olan insanların gıdılarının olduğu düşünülse de zayıf kişilerde de gıdı görülebilir. Gıdı estetiği ise, çene altından sarkan gıdı görünümünü en aza indirmek ve boyun hattını daha zayıf ve estetik göstermek için yapılan uygulamalardır. Gıdı estetiğinin amacı, yüzün alt kısmını yeniden şekillendirmek ve gıdıyı ortadan kaldırmaktır. Gıdı estetiğinde hem cerrahi hem de lazer destekli cihazlar kullanılabilir.

Gıdı Neden Sarkar?

Gıdı sarkması insan doğasında oldukça sık görülen bir durumdur. Çünkü gıdı yani çenenin alt kısmını saran cilt dokusu incedir. Buradaki ince deri yapısı, cilt altındaki kolajen azalması ile birlikte zamanla kırışmaya ve sarkmaya başlar. Genetik olarak bazı kişilerde gıdı sarkması daha erken görünürken, bazı kişilerde ise 30 yaşından sonra görülmeye başlar.

Gıdı sarkmasının yaşlanma ve genetik faktörler dışındaki bir diğer sebebi ise sık kilo alıp vermektir. Yoğun bir şekilde kilo alıp veren kişilerin cildinde deformasyon meydana gelir. Cilt elastikiyetini kaybeder ve kendini toparlayamaz. Bu durumda da gıdı sarkması kaçınılmaz olur.

Liposuction ile Gıdı Estetiği Yapılır Mı?

Liposuction yani yağ alma tekniği ile gıdı estetiği yapılabilir. Gıdıda biriken yağları klasik yöntemlerle eritmek mümkün değildir. Diyet ve spor yapmanıza rağmen gıdıdan yağ eritemiyorsanız çözümü Liposuction yönteminde bulabilirsiniz. Liposuction ile yağ alımı yöntemi lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında gerçekleşir. Ortalama 1 saat süren bu operasyonda ince kanüller ile gıdıdaki fazla yağlar dışarı çekilir. Liposuction estetiğinden sonra ciltte belirgin bir iz olmaz. Gıdı estetiğinin izleri kulak arkasına gizlenerek hastanın pürüzsüz bir gıdıya sahip olması amaçlanır.

Gıdı Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Gıdı germe ameliyatı kulak arkasından açılan kesiler aracılığı ile gerçekleşir. Genel anestezi veya sedasyon uygulaması altında gerçekleşen bu ameliyatta sarkan gıdı görünümü kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Geriye kalan gıdıdan sarkan deri, gerilerek çene hattına dikilir. Gıdı germe ameliyatından sonra gıdınız düz, pürüzsüz ve fit görünür. Boyun hattınız ön plana çıkar, çene hattınız daha belirgin olur. Gıdı germe ameliyatından sonra daha zayıf ve genç göründüğünüzü fark edeceksiniz.

Gıdı germe ameliyatından bir hafta sonra ameliyat ağrılarınız biter ve ödeminiz azalmış olur. Ameliyattan bir hafta sonra günlük hayatınıza geri dönebileceksiniz.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Mümkün Mü?

Ameliyat olmadan da gıdıda germe etkisi yakalamanız mümkün. Bunun için en çok tercih edilen yöntemler Ulthera ve Thermage uygulamalarıdır. Ameliyat izi bırakmayan, iyileşme dönemi gerektirmeyen bu estetik uygulamaları, gıdınızı toparlayarak sizlere kusursuz bir profil sağlar.

Gıdı Estetiğinde Ulthera

Ulthera estetiği, gıdıda lifting etkisi yaratmak için tercih edilir. Ulthera yönteminin bu kadar yaygın olmasının sebebi ameliyat izi bırakmaması ve tek seansta dahi etkili sonuçlar ortaya çıkarmasıdır. Ulthera tekniğinde 4,5, 3 ve 1,5 mm altına odaklanabilir. Böylece deri altında termal olarak hasar bırakır. Kontrollü hasar sonrasında cilt altı dokusu kendi kendini tamir etmeye başlar. Ulthera yönteminden sonra gıdınız daha genç, sıkı ve pürüzsüz görünür.

Gıdı Estetiğinde Thermage

Radyo frekans uygulamaları gıdı tedavisinde ön plana çıkıyor. Ameliyat olmak istemeyen hastalar Thermage yöntemini tercih ederek gıdıdaki sarkma görünümünden kurtuluyorlar.

Thermage uygulaması direkt olarak cildin alt tabakasına etki eder. Cilt altı dokusuna odaklanarak buradaki kolajen lifleri ısıtır. Uygulama sırasında ortaya çıkan kolajen dokusu sayesinde vücut kendi kendini sıkılaştırma eğilimi gösterir. Thermage yönteminden sonra gıdının sıkılaştığını ve sarkmanın azaldığını gözlemlersiniz. Bu yöntemleri her 4 ayda bir yaptırarak gıdınızdaki genç ve taze görünümü koruyabilirsiniz.

Genital Estetik

Genital estetik ameliyatları kadınların daha mutlu ve keyifli bir cinsel ilişki yaşamalarını amaçlar. Doğumdan sonra deforme olan genital bölge, estetik ameliyatlar ile düzeltilebilir ve daha sıkı bir forma kavuşturulabilir.

Genital estetik operasyonu ile genital bölgenizdeki sarkıklık, büyüklük gibi sorunları çözebilirsiniz. Genital estetik ameliyatından sonra belirgin bir iz kalmadan günlük hayatınıza güvenli bir şekilde dönebilirsiniz.

Genital Estetik Nedir?

Genital Estetik girişimleri, genital bölgede sonradan ya da doğuştan olan şekil bozukluklarının giderilmesinde kullanılan estetik yöntemlerine verilen isimdir. Genital bölge şekil bozuklukları, ilk ve en önemlisi özgüven eksikliği yaratırken diğer yandan kadının cinsel hayatını ve günlük yaşantısını olumsuz etkilemekte zamanla cinsel isteksizlik, akıntı veya ilişki sırasında anksiyete gibi ciddi sorunlar doğurabilir.

Kadın dış genital organları; mons pubis dediğimiz göbek altındaki kemikli kısım, labia major (dış dudaklar), labia minor (iç dudaklar), klitoris (labia minörlerin üste ki birleşim yeri), hymen dediğimiz kızlık zarından oluşur. Cinsel bölge ile ilgili sorunlar doğumsal, gelişimsel ve gebelik sonrası oluşan sorunlar olarak 3 şekilde incelenebilir. Bazı genç kadınlarda dış anatomik yapı hiç gelişmemiş, az gelişmiş ya da asimetrik bir yapıya sahip olabilir. Kişi kendi vücudunu tanımaya başladıkça genital bölgedeki farklılıklar, rahatsızlıklara yol açacaktır.

Estetik cerrahi alanında ki ilerlemeler sayesinde, kadın genital bölgesine cerrahi ve cerrahi olmayan estetik müdahaleler çok büyük gelişmeler doğurmuştur. Burada amaçlanan kişinin sosyal olarak kendisini iyi hissetmesi ve seks hayatında partnerine uyumunu arttırmaktır.

Genital estetik neleri kapsar?

Genital estetik, mevcut fazla yağın alınması, dolgu veya kendi yağınızın enjeksiyonu ile volüm artırılması, sarkmanın giderilmesi, rengin açılması, iç dudakların küçültülmesi, vajinanın daraltılması gibi pek çok işlemi kapsamaktadır. Genital estetik, genital kasları geliştirerek, vajinanın çapını daraltıp yeniden şekillendirerek eski dar haline dönüştürür. Vulvoplasti, labioplasti ya da perineoplasti vajinanın dış görünüşüne yönelik yapılan estetik işlem iken Vajionoplasti vajinanın iç yapısına yöneliktir.

Kadınlar genelde genital estetiği sıklıkla yakındıkları, vajinal genişlik ve iç dudakların büyüklüğüne bağlı olan sarkıklık sebebiyle yaptırır. Genital bölgenin estetik görüntüsü iyileştirilerek kadının özgüveninin artırılması sağlanırken, cinsel ilişkiden zevk almasına destek olunur.

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Yaş ilerledikçe yaşlanmaya bağlı dış dudaklar gerginleşmeye yani yağ dokusu azalmaya başlar. Pubis alanı ile dış dudakların gerginleşmesi haricinde üst kısmın yağını almak veya yağ enjeksiyonu yapılması, pubis estetiği, iç dudakların küçültülmesi labioplasti, vajinoplasti dediğimiz vajina daraltma operasyonları kadınların ihtiyacı olan genital estetiklerden bazılardır. Dış dudaklarda incelme görüldüğü durumlarda kişinin bölgesel yağlarından gerekli miktarda yağ dokusu Liposuction tekniği ile alınarak incelen alanlara transfer edilebilir. Yağ transferi (yağ grefti uygulaması – yağ enjeksiyonu) ya da dolgu uygulamaları ile sarkık görünen genital bölgelerde daha dolgun ve genç bir görünüm elde edilebilmektedir.

Labioplasti – genital estetiği nedir?

Genelde doğuştan gelen veya ergenlik çağı ile büyüyen, sarkan ve düzensizleşen “labium minor” denilen iç dudaklar, estetik olarak kötü görünmekle beraber özellikle otururken rahatsız edici bir form almaktadır. Bazen de “labial asimetri” dediğimiz iç dudak kısmının biri diğerine göre daha uzun veya farklı yapıda olabilir. İç dudakların cerrahi olarak düzeltilmesi ameliyatına Labioplasti denir.

Kadın dış genital bölgesinde bulunan Labium Majör (Dış Dudak) veya Labium Minörde (İç Dudak) bulunan deformasyonlar, cinsel ve sosyal açıdan rahatsızlık verici düzeye gelebilir. Uygun cerrahi yaklaşımlar ile bu deformasyonların düzeltilmesi mümkündür. Labia majorlar denen dış dudakların estetik ameliyatına vulvoplasti denir. Lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında yapılabilen bu girişimler sonrası, 4 haftalık bir cinsel perhiz uygulanmaktadır. 4 hafta sonunda, hastada geçirilmiş cerrahi izi belli bile olmadan sağlıklı ve daha canlı bir cinsel hayata kavuşabilir.

Vajinoplasti – geniatal estetiği nedir?

Vajina ilerleyen yaş, normal doğum, cinsel ilişki, kürtaj ve benzeri müdahaleler gibi nedenler sonucunda genişlemeye en müsait organlarımızdan biridir. Vajina daraltma ameliyatı ya da diğer adıyla “Vajinoplasti” genişlemiş olan vajinayı eski sıkı haline kavuşturmak amacıyla yapılmaktadır. Bunun için cerrahi sıkılaştırma yapılabildiği gibi Lazerle sıkılaştırma yapmak da mümkündür. Bu yeni teknikle neşter kullanmadan uygulama yapılır ve daha hızlı iyileşme sağlanır.

Vajina, kalıtsal olarak veya doğum sonrasında gevşemeye bağlı deforme olabilir. Cinsel hayatı olumsuz etkileyen bu sorun, vajina arka duvarından mukoza ve kas dokusunun çıkartılarak tekrar dikilmesi ile vajinal kanal daraltılır. Hasta birkaç gün sonra günlük hayatına dönebilir ve işlem sonrası yaklaşık 4 hafta cinsel perhiz uygulanır.

Kliteroplasti

Klitoris, idrar kanalının hemen üzerinde her iki labiumların üst birleşim bölgesinde bulunan kabarıklıktır. Bazen gereğinden büyük olması, kadınlarda rahatsızlık hissi ve özgüven eksikliğine sebebiyet verebilir. Fazla doku cerrahi olarak uzaklaştırılır, kalan kısım eriyen dikişler kullanılarak süture edilir. Kliteroplasti ameliyatı bazen labioplasti estetiği ile kombine edilebilir.

Vulva Estetiği Olarak Liposuction Uygulanması

Karnın alt kısmından başlayarak kasıklara kadar devam eden “Pubis”, dış ve iç dudaklar yani “major ve minor labium” ve vajinayı içeren geniş alan genital bölgedir. Pubis ile ilgili karşımıza çıkan en büyük problem buradaki yağ dokusunun artması ve cilt kalitesinin bozulması ile beraber görülen sarkmadır. Bu durum, özellikle pantolon veya mayo giyildiği zaman karın alt bölgesinde bir şişlik olarak görünüp rahatsızlık veren bir durumdur. Çözümü ise buradaki yağ dokuyu azaltmak amaçlı liposuction ve germe, toparlama ameliyatlarıdır.

Kadın genital bölge üst kısmındaki (mons pubis) kabarıklık, genellikle vücut kitle indeksi yüksek hastalarda gerek cinsel gerekse sosyal olarak sıkıntı yaratır. Sosyal olarak, kıyafetlerde istenmeyen kabarıklık/sarkma en çok şikâyet nedenidir. Vulvanın üzerine uygulanan liposuction sayesinde oluşan şiş görünümden kurtulmak oldukça kolaydır.

Vulvoplasti genital estetiği

Kadınlarda genital bölgenin dış kısmında; yaş ve kilo kaybına bağlı olarak dokularda incelme ve deride sarkma gözlenebilir. Hastanın kendisinden alınan yağ transferi veya hyaluranik asit bazlı dermal dolgular sayesinde kaybedilmiş volüm kaybını tekrar elde edebiliriz.

Kadın Genital Bölge ameliyatsız Uygulamaları

Kadın genital bölgede, cerrahi dışı olarak, özellikle volüm kayıpları sonucu oluşan incelme ve sarkmaları gidermek amacıyla, eriyebilen, hazır dolgu materyalleri uygulanmaktadır. En sık uygulanan dolgu materyali, Hyaluronik Asittir. Bu uygulama, topikal anestezik krem uygulamasından sonra, klinik ortamda yapılabilir.

Vajina daraltma da kullanılan lazerler vajinayı daraltmaya yönelik radyofrekans veya ultrason enerjileri vererek kolajen dokunun toparlanması ve yenilenmesi ile sağlanır. Ameliyatsız vajinoplaasti olarak adlandırılan bu lazer tedavileri tek seans veya 3 seans şeklinde uygulanabilir.

Bacak Estetiği

Bacak estetiği ile üst ve alt bacağın uyumlu ve düzgün görünmesi sağlanmaktadır. Bacak estetiği ile vücut yapınıza uygun estetik görünen bacaklara sahip olabilirsiniz. Bacak estetiği inceltme, kalınlaştırma ve çarpık bacak operasyonlarını kapsar.

Bacak estetiği kadınların ince ve zarif erkeklerinde kaslı ve düzgün bacak görünümüne sahip olmaları için yapılan bir girişimdir. Bacak estetiği, bacaklarda olan orantısızlığı gidermek ve estetik görünmesini amaçlar.

Bacak Estetiği Nedir?

Bacak estetiği kadınlar için özel bir anlam taşımaktadır. Kadınsılığın göstergelerinden biri de uzun, düzgün, orantılı ve kadifemsi görünen bakımlı bacaklardır. Dünyada gelişen ve ilerleyen teknoloji ile beraber kadınların vücutlarında görünümünden rahatsızlık duyduğu birçok bölüm estetik uygulamalarla düzeltilebilmekte. Bu bölgelerden biri de bacaklardır. Her kadın bacaklarının çok güzel görünmesini ister. Estetik uygulamalar sayesinde bacak güzelliği artık daha kolay bir şekilde çözümlenebiliyor. Spor salonlarına gitmeden, yüksek efor sarf etmeden, uzun süren sıkıcı diyet programlarına uymadan kolayca yapılabilen işlemlerle bakımlı ve estetik bacaklara ulaşmak her zamankinden çok daha kolay.

Kimler Bacak Estetiği İçin Uygundur?

Bacak estetiğinde kalçadan ayak bileğine kadar olan bölümün form olarak düzgün, çıkıntısız, ince ve simetrik olması beklenmektedir. Bacak estetiğinde temel olarak kişinin bacaklarının yapısı önemlidir. Her kadının bedensel özellikleri ve bacak özellikleri birbirinden farklıdır. Bacak estetiği basenlerinde fazlalık olan, bacak içi yağlanmaların fazla olduğu, diz kapaklarında yağ birikmesi olan, parantez bacak diye bilinen çarpık bacaklılık tedavisinde, asimetrik bacağa sahip olunması durumunda, bacak yapısının çok ince olması ya da uyluk ve diz içinde yağlanma olması durumunda yapılmaktadır. Yine, kalın bacaklara ve kalın ayak bileğine sahip olma durumunda da bacak estetiğinden faydalanılmaktadır. Bu aşamada kadının fiziksel özellikleriyle uyum sağlayan bakımlı ve hoş bacaklar oluşturulması kadının sosyal hayatında daha özgüvenli ve mutlu olmasını sağlamaktadır.

Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacaklardaki estetik ve simetrinin aynı olması, formda görünen düzgün hatlı bacaklar için birçok yöntem bulunmaktadır. Bacak asimetrilerinin, bacak çarpıklıklarının, ekstra ince bacaklılık durumunun görüldüğü durumlarda yağ enjeksiyonu ile bacaklardaki simetri bozukluğu giderilebilmektedir. Yağ enjeksiyonu işleminde kişinin bel, karın, kalça ya da basen bölgesinden alınan yağlar, bacaklardaki asimetri olan bölgeye uygulanmakta ve bacak çarpıklıkları bu şekilde giderilebilmektedir. İki bacağın eşit görünmesi ve iç bacak hattının düz olması için yapılan bu işlemde kök hücreden zenginleştirilmiş yağ dokusu transfer edilir. Bu sayede bacaklarda dolgunluk sağlanır, doku kendini besleyebilir ve kalıcılığı uzun süre devam eder. Kişinin kendi yağları kullanıldığı için hiçbir risk taşımayan bu yöntemde kişinin kendi yağının transferinden yaklaşık 1,5-2 ay sonrasında transfer edilen yağlarda %30 oranında bir kayıp olmaktadır. Ancak geriye kalan %70 oranındaki kök hücreden zengin yağ hücreleri yeterli dolgunluğu verir, eğrilikleri ve asimetrileri düzeltir.

Kimi hastalarda çok fazla kilo alıp verme sonucunda bacak derisinde aşırı sarkma oluşabilmektedir. Bu durumda bacaklara cerrahi estetik müdahale yapılmalı, fazla derinin kesilerek vücut dışına çıkarılması gerekmektedir. Böylelikle bacak görüntüsü daha sıkı ve daha gergin bir formda olmaktadır.

Diz Estetiği Nedir?

Kadınlarda diz içi ya da diz kapağı bölgesindeki dirençli yağ birikmeleri, bu bölümlerin kaba ve kalın görünmesine sebep olmaktadır. Estetik müdahalelerle artık çok daha kolay bir şekilde düzeltilebilen diz kapağı ve diz içi bölümler, bacakların daha estetik, daha zarif, güzel ve çekici görünmesini sağlamaktadır. Liposuction yöntemi ile bu bölgelerdeki fazla yağlanmalar alınmakta, diz kapağının üstündeki bacak üstü ve bacak altı bölümlerinin kendi arasında simetrik olması sağlanır. Diz mediali bölgesindeki yağlar da yine erimeye direnç gösteren yağ formunda olduğu için bu bölgeye de liposuction uygulanabilmektedir. Kalçadan ayak bileğine kadar olan bacak siluetini bozan diz çevresindeki yağ fazlalığı diz estetiği ile tamamen çözülebilmektedir.

Çarpık Bacak Estetiği

Bacaklardaki asimetri ve bacak arasındaki boşluğun fazla olması eğrilik görülüşüne neden olduğundan bacaklarda kemik yapıda eğrilik olmasa da çarpık bacak görünümü oluşur. Bacaklardaki bu çarpık bacak görülmesinin düzeltilmesi ve simetrik ve dolgun bacakların sağlanması için bacak içine yağ transferi uygulaması tercih edilir. Bunun için kişinin fazla yağlanma görülen kalça, basen, karın ya da bel bölgesinden Liposuction yöntemiyle alınan yağlar bacaklarda eğri görünüme neden olan boşluklara enjekte edilmektedir. Eğer kişinin vücudunda yeterli miktarda yağ bulunmuyorsa o zaman medikal dolgularla veya silikon protezlerle bu problem giderilir, bacakların daha düzgün, estetik ve formda görünmesi sağlanır. Yağ dolgusu ile yağ enjeksiyonu işlemi genel anestezi altında yapılmalıdır. Bu işlemde de steril koşulların sağlanması enfeksiyon riskine karşı oldukça önemlidir.

Bacak Estetiğinde Ameliyat Sonrası Süreç Nasıldır?

Bacak estetiği ameliyatı genel olarak 1,5-2 saat arasında, genel anestezi altında gerçekleşmektedir. Operasyondan sonra şiddetli bir ağrı görülmemekle beraber, uygulama yapılan alanda şişlik, kızarıklık ve ödem görülebilmektedir. Bacak estetiği operasyonun genel durumundan kaynaklıdır ve endişe edilecek bir durum değildir. Bacak estetiği ameliyat bitiminden sonraki dördüncü günde normal hayata dönülebilmektedir ancak bacak bacak üstüne atma, bacağı popo altına kıvırarak oturma, bacak sallama hareketi ya da bacak titretme gibi hareketlerden kaçınılmalıdır. Bacaklar vücudun alt kısmında ve bütün vücut ağırlığını kaldırmakla yükümlü oldukları için iyileşme süresi de buna bağlı olarak yaklaşık 2 ay kadar bir süre tutmaktadır. Operasyondan sonra hekimin tavsiye edeceği varis çorabını yaklaşık 1 ay boyunca giymeniz gerekmektedir. Bu özel çorap sayesinde bacaklarda ödem oluşumu engellenir, bacakların yeni formunun düzgün kalması sağlanır.

Bacak estetiği fiyat bilgisi alabilir miyim?

Bacak estetiği fiyatları operasyonun yapılacağı hastaneye ve işlemi yapan doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir.

Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme ameliyatları kombine ameliyatlar sunarak vücudun yeniden şekillenmesini sağlar.
Vücut şekillendirme girişimleri doğuştan ya da sonradan oluşan deformasyonları düzeltmek amacıyla gerçekleşen işlemlerin bütünüdür. Bu operasyonda amaç hastanın rahatsızlık duyduğu bölgeyi uzman hekimin en uygun cerrahi yöntem ile düzelmesidir.

Vücut şekillendirme girişimleri doğuştan ya da sonradan oluşan deformasyonları düzeltmek amacıyla gerçekleşen işlemlerin bütünüdür. Vücutta bölgesel şekil bozukluklarına neden olan yağ dokularının estetik operasyonlar ve cerrahi yöntemler kullanılarak vücudun form almasını sağlayan müdahalelerdir. Bu operasyonlarda amaç hastanın rahatsızlık duyduğu bölgeyi uzman hekimin en uygun gördüğü yöntem ile düzeltmesidir. Vücut estetiğinde deformasyon görülen bölgede cerrahi müdahale ile ya da ileri teknolojilerle vücudun toparlanması, sıkılaşması, dokuların yeniden yerleştirilerek vücut formunun ve estetiğinin düzgünleştirilmesi hedeflenir.

Vücut Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Bölgesel olarak birikmiş olan yağlar genellikle Vaser Liposuction işlemi ile alınmaktadır. Vaser Liposuction diyet ve egzersiz programlarına direnç gösteren ve vücutta bölgesel şekil bozukluklarına neden olan yağ dokularının parçalanıp vakumlanarak vücudun şekillendirilmesidir. Vücudun hızlı bir şekilde, zahmetsizce forma girmesi ve doğal bir şekillendirme için tekli ya da kombine işlemlerin bir seferde yapılabilmesini içerir. Günümüzde arzu edilen vücut şekline ulaşmak için hem erkek hem de kadınların tercih ettiği bu ameliyat ile kişiler hayallerindeki şekilli vücuda kavuşabilmektedir. Kadınların en çok yakındığı karın, basen, gıdı, iç ve dış bacak, bel ve kol bölgelerindeki yağlanmaların alımında Vaser Liposuction teknolojisi tercih edilmektedir. Erkeklerin en büyük problemi olan kadın memesi görünümü yani jinekomasti operasyonu da iz kalmadan ve ağrısız şekilde bu teknoloji ile giderilebilmektedir. Vaser Liposuction ile bölgesel yağlanma yaşayan herkes genel ya da lokal anestezi altında kolayca vücut hatlarını düzeltebilmektedir.

Aynı zamanda kadınlarda vücut yapılarına göre meme büyütme, meme dikleştirme, meme küçültme ameliyatları ya da yağ enjeksiyonu işlemleri ile istenilen şekil verilebilmektedir. Kadınlarda hamilelik, emzirme, genetik durumlardan kaynaklı ya da yerçekimine bağlı olarak meme deformasyonları görülebilmektedir. Kadınlar memelerindeki simetrik ve dolgun yapının iyi olması durumunda kendilerini çok daha iyi hissetmektedirler. Vücut şekillendirmede meme operasyonlarının önemi burada ortaya çıkmaktadır.

Kadın ve erkeklerde son zamanlarda fazla kilo alıp vermeye bağlı olarak mide küçültme ameliyatı olan kişiler tam vücut şekillendirme operasyonlarına uygun adaylardır. Mide küçültme ameliyatının öncesinde kişiye uygun beslenme programı uygulanır. Kişi mide küçültme operasyonu ve düzenli beslenme alışkanlıklarının da yardımıyla kilo kontrolünü sağlamaktadır. Ancak bu işlemlerden sonra kişinin derisinde yoğun olarak buruşukluk ve sarkma görülmektedir. Germe operasyonu fazla deriyi ve fazla yağı ortadan kaldırmayı amaçlar aynı zamanda kas onarımını sağlar. Kişileri istedikleri vücuda kavuşturmak için yapılan germe girişimleri sonuçları açısından hastanın ve hekimin operasyondan mutlu ayrılması sağlanır.

Vücut Şekillendirme Neleri Kapsar?

Vücut şekillendirme operasyonları kişinin tüm vücudu ele alınarak rahatsızlık duydukları alanların onarılması işlemidir. Hızlı kilo alıp verme durumunda, doğum kilolarının verilemeyip kalıcı hale gelmesi durumunda, spor ve egzersiz programlarını uyguladığı halde bir türlü sıkılaşma yaşayamayan kişilerde, obezite tedavisi bitiminde, hamilelik ve hamilelik sonrası yapılması tercih edilen aynı zamanda vücut hatlarını belirginleştirmek isteyen kişiler için uygun müdahalelerdir. Kişinin öncelikle bezikte doktor kontrolüne gelerek kendisine uygun operasyonun belirlenmesi ve gerekirse kombine işlemlerle kişinin tek seferde tüm bu rahatsızlıklarından kurtulması mümkündür. İyileşme sürecinin kısalığı, birden fazla operasyonun tek seferde yapılabilmesine tanıdığı olanaktan dolayı, ayrıca daha az ağrılı bunun yanında daha çok etkili ve daha ekonomik olması sebebiyle vücut şekillendirme operasyonları tercih edilmektedir. Kombine vücut estetiğinde özellikle hızlı iyileşme süreci olduğu için çok daha fazla tercih edilmektedir.

UltraShape V3 ile Vücut Şekillendirme

Ultrason teknolojisi bölgesel şekillendirmede cilde herhangi bir zarar vermeden uygulama yapılmasına imkân sağlıyor. UltraShape V3, deri altına gönderilen ultrasonik enerjiyle yağ hücrelerini ve yağ tabakalarını parçalayarak yağın trigliserid formunda dışarı alınmasını sağlayan ileri teknoloji ürünüdür. UltraShape V3 sayesinde vücudunuzdaki inatçı bölgesel yağlardan kurtulabilir, daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. UltraShape V3 öncesi işlem yapılacak olan bölge belirlenir ve deri altı yağ dokusunun yaklaşık 1-1,5 cm altına ultrason enerjisi gönderilir. Diyet ya da spor programları ile bir türlü eritilemeyen dirençli yağ moleküllerini hedefler. Yağ hücrelerini kırarak etki eden bu sistem sayesinde bacak, kalça, basen, karın ve bel bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz. UltraShape V3 incelme istenen bölgedeki yağ hücrelerinin erimesiyle beraber cildi sıkılaştırır ve bölgesel olarak vücutta incelme etkisi yaratır. UltraShape V3 ile vücudunuzdaki kıvrımlar daha belirgin hale gelir ve ilk seansta 3-4 cm. incelme, 3. Seanstan sonra 4-10 cm arasında incelme görülebilir.

Vücut Şekillendirmede Velashape III Uygulaması

Kızılötesi ışınların, radyo frekansı ve vakum teknolojisiyle birleşmesinden meydana gelen VelaShape III masajla kombine edilen oldukça etkili bir vücut şekillendirme uygulamasıdır. Kadınların en çok yakındıkları bölgeler olan karın, bel, uyluk bölgesi, basen ve üst bacak bölgesine rahatlıkla uygulanabilir ve bu bölgelerde kusursuz sonuçlar yaratır. Yağ hücrelerinin hem hacim hem de sayıca küçülmelerine yardımcı olan VelaShape III farklı enerjileri aynı anda kullanır. Kilo verme sonrasında sarkmış olan cildi sıkılaştırma özelliğine de sahip olan VelaShape III ile sıkı ve forma girmiş bir vücuda ulaşmak çok kolay. Sıcak bir doku masajının sonrasında uygulama oldukça rahat ve konforlu geçer. VelaShape III bir hafta aralıklarla ortalama olarak 4-8 seans arasında uygulanmalıdır. Cilt dokusunu pürüzsüzleştiren, kıvrımlı, selülitsiz ve ince bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olan VelaShape III vücut şekillendirme uygulamalarında aktif olarak kullanılır.

Yağ Enjeksiyonu

Yüz ve vücudun belli bölgelerine dolgunluk sağlamak için kişinin yine kendi vücudundan alınan yağlar ihtiyaç olan bölgeleri doldurmak için enjekte edilir.

Yağ enjeksiyonu için yağların alındığı bölge genelde karın bölgesidir. Yağ hücreleri iğne yardımıyla ihtiyaç olan bölgelere enjekte edilir. Transfer edilen yağlar doğal dolgu maddesi görevi görmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjektesi, dolgunluk sağlamak için uygulanan bir yöntemdir. Yağ enjektesi hem yüze hem de vücudun farklı bölgelerine uygulanabilir. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte azalan vücut yağ oranı, yüzde ve vücutta çökük bir görüntüye yol açabiliyor. Özellikle yanaklar, dudak çizgisi, çene ucu ve bacaklarda çöküklük görülebiliyor. Bu durum yağ enjekteleri ile çözülerek kişinin daha dolgun hatlara sahip olması amaçlanıyor. Sadece yaşlılık değil, küçük meme, küçük kalça veya küçük çene gibi bölgeler de yağ enjektesi ile daha dolgun ve çekici bir hale gelebiliyor. Yağ enjekteleri kişinin kendi vücudundan alınan yağlarla yapıldığı için alerji riski sıfırdır. Tamamen güvenli olan yağ enjektesi uygulaması ile hayalinizdeki vücuda en doğal yöntemlerle sahip olabilirsiniz.

Kişinin kendi yağı ile vücut ve yüz şekillendirme

Yağ enjeksiyonu için ihtiyaç duyulan yağlar hastanın kendisinden alınır. Genellikle yağ transferi için yağlar karın bölgesinden çekilir. Karın bölgesinin dışında bel ve kalça bölgeleri de ideal yağ çekimi yapılan bölgelerin başında geliyor. Kişinin kendi yağı vücudu ile uyumlu olduğu için enjekte edilen yağların %40’ı 6 ay sonrasında dahi kalıcılığını sağlıyor. Yağ enjeksiyonu ile hem daha doğal hem de daha kalıcı bir dolgunluk sağlayabilirsiniz. Kendi vücut yağınızı kullanarak yüz dolgunlaştırma, yanak- alın şekillendirme, meme büyütme, kalça büyütme ve çene şekillendirme yaptırabilirsiniz. Bölgesel yağlarınızın yoğun olduğu bölgeden alınan yağlar sayesinde vücut hatlarınızda incelme görünecek, aynı zamanda hayalini kurduğunuz kum saati vücut şekline kavuşabileceksiniz.

Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Yağ enjeksiyonu işlemi yapılan transferin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Yağ transferi sadece tek bir bölge için yapılacaksa lokal anestezi tercih edilirken, kombine uygulamalar için genel anestezi yapılır. Öncelikle hastanın hangi bölgesinden yağ alınacağına karar verilir. Daha sonra Liposuction yöntemi ile bölgesel yağlar çekilir. Alınan yağlar ne kadar uzun süre canlı kalırsa, kalıcılığı da o kadar uzun olur. Bu nedenle yağların enjekte edilmeye hazırlanması için yıkama ve santrifuj işlemlerinden geçirilmesi gerekir.

Hazırlanan yağlar herhangi bir kesi yapılmadan hedeflenen bölgeye enjekte edilir. Uygulamadan sonra iz kalmaz.

Yağ enjektesi kalıcı mıdır?

Uygulanan yağların ne kadar kalıcı olacağı, yağların çekim tekniğine, enjekte yöntemine ve kullanılan cerrahi malzemelerinin kalitesine bağlıdır. Bu yüzden yağ enjeksiyonu yaptırırken mutlaka uzman hekimlere danışmanızı öneririz. Ayrıca yağ hücreleri canlı hücreler olduğu için hareketli bölgelerde zamanla eriyebiliyorlar. Örneğin, yanak enjeksiyonun ömrü daha uzunken, bacak yağ enjeksiyonunun ömrü daha kısa olabilir.

Yüze yağ enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonun en sık yapıldığı bölgelerden biri yüz bölgesidir. Yüz yağ dolgusu lokal anestezi altında ortalama 30-60 dakika arasında tamamlanır. Yüzde en çok dudaklara, dudak kenarındaki kırışıklara, elmacık kemiklerine, alın kırışıklığına ve çene bölgesine yağ enjeksiyonu yapılıyor. Yüz bölgesine yağ enjeksiyonu yaptırdıktan sonra hafif bir kızarıklık oluşması normaldir. 15 dakika boyunca buz masajı yapmanızı öneririz. Yağ enjeksiyonunun etkisini uygulamadan hemen sonra görmeye başlayabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme

Kişinin kendi yağı ile kalça büyütme son yılların en trend estetik işlemlerinden biridir. Kişinin karın, bel ve bacak bölgelerinden alınan yağlar popo büyütme işlemi için kullanılabilir. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme aynı zamanda popo dikleştirme estetiği ile kombine edilebilir. Kombine kalça estetiği sayesinde tek bir ameliyatla etkili bir sonuç elde edebileceksiniz. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme işleminden sonra birkaç gün evde dinlenmeniz önerilir. 3-5 gün sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Kalça büyütme uygulamasından sonra beliniz daha ince görünecek, vücut hatlarınız daha kıvrımlı duracaktır.

Yağ enjeksiyonu ile bacak düzeltme

Yağ enjeksiyonu bacaklardaki simetri problemini çözmenize yardımcı olur. Bazı kişilerin bacakları normalden çok daha ince olabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için yağ enjektesiyle bacak düzeltme estetiğini önerebiliriz. Asimetrik bacak, ince bacak ve çarpık bacak gibi problemleri tedavi etmek için günümüzde yağ enjekteleri tercih ediliyor. Vücudunuzdaki bölgesel yağlarınız Liposuction ile alınarak bacaklarınıza enjekte edilir. Bacaklarınız sürekli hareket halinde olduğu için bu yağların kalıcılığı çok uzun süreli olmayabilir. Yağ enjeksiyonunu ihtiyaç halinde tekrar yaptırabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme tek başına yapılacağı gibi protez ile meme büyütme estetiği ile de kombine edilebilir. Meme büyütme estetiği yaptıranlar daha doğal ve dolgun sonuçlar için göğüslerine yağ enjeksiyonu da yaptırabilirler. Öncelikle kişinin yağları Liposuction ile alınır, sonrasında göğüslere enjekte edilir. Bu işlem ortalama 60 dakika sürer.

Alın ve çene için yağ enjeksiyonu

Alın bölgesindeki kırışıkları yok etmek için yağ enjektesi tercih edilebiliyor. Botoksa alternatif olarak düşünebileceğiniz bu yöntem alındaki derin çizgilerin yok edilmesini sağlıyor. Alın bölgesine yapılan yağ enjektesi oldukça minik adımlarla yapılarak en doğal sonuç amaçlanır.

Çene bölgesine yapılan yağ enjeksiyonu ise küçük çene yapısını dolgunlaştırmak ve şekillendirmek için tercih edilir. Bazı kişiler çenelerini öne doğru çıkık olmasını ister, bazıları ise çene ucunun daha dolgun görünmesini hayal eder. Çene şekillendirme ve çene büyütme için kişinin kendi yağı kullanılarak etkili sonuçlar yaratılır.

Yağ enjeksiyonu fiyat bilgisi alabilir miyim?

Yağ enjeksiyonu fiyatları uygulama yapılacak bölgeye göre değişmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu